گمانه‌زنی درباره زمان صدور حکم بازداشت نتانیاهو/ رایزنی‌های سیاسی تشدید شد

کدخبر: ۶۵۳۹۱۴
اقتصادنیوز: یک رسانه اسرائیلی اعلام کرد که احتمالا تصمیم دیوان بین‌المللی کیفری درباره بازداشت نتانیاهو و وزیر جنگ اسرائیل تا 10 روز آینده اعلام می‌شود.
گمانه‌زنی درباره زمان صدور حکم بازداشت نتانیاهو/   رایزنی‌های سیاسی تشدید شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داد که احتمالا دیوان بین المللی کیفری طی ۱۰ روز آینده تصمیم خود درباره حکم بازداشت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یوآو گالانت وزیر جنگ این رژیم را صادر خواهد کرد. کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی در این گزارش افزود: موضوع دیوان بین‌المللی کیفری باعث نگرانی شدید نتانیاهو شده و وی در حال انجام رایزنی‌های گسترده در این خصوص است.

بر اساس این گزارش، کارشناسان ارشد حقوقی در شورای امنیت و وزارت خارجه این رژیم در حال انجام مذاکرات درباره اقدام دیوان بین‌المللی کیفری هستند.

این گزارش می‌افزاید که ارتش رژیم صهیونیستی توصیه‌هایی نیز از جمله در خصوص احداث بیمارستان در غزه و باز کردن کریدورهای بشردوستانه به مقامات این رژیم داشته تا از آسیبی که به وجهه این رژیم خورده است، کاسته شود.

به گزارش ایرنا، جنگ علیه غزه که وارد دویست و پنجاه و چهارمین روز شده به مهمترین عامل تشدید تنش بین سران رژیم اشغالگر تبدیل شده است و در حالی که بنیامین نتانیاهو و متحدانش خواهان تداوم جنگ هستند، مخالفان آنها بر برقراری آتش‌بس و آزادی اسرای صهیونیست تاکید دارند.

بسیاری از کارشناسان، هدف نتانیاهو از اصرار بر تداوم جنگ را حفظ حیات سیاسی و فرار از تعقیب قضایی می‌دانند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی