گردان شهداء الاقصی این تانک اسرائیلی را در مرکز رفح شکار کرد

کدخبر: ۶۵۴۰۴۳
اقتصادنیوز: گردان‌های شهداء الاقصی، شاخه نظامی جنبش فتح از انهدام یک فروند تانک مرکاوا متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.
گردان شهداء الاقصی این تانک اسرائیلی را در مرکز رفح شکار کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، گردان‌های شهداء الاقصی اعلام کرد یک فروند تانک مرکاوا را با سلاح‌های آرپی‌چی در مرکز شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه شکار کرده است.

المیادین نوشت حمله گردان‌های شهداء الاقصی منجر به آسیب دیدن تانک و تلفات جدی در بین نیروهای دشمن شد.

از آغاز عملیات طوفان الاقصی تا امروز دهها «تانک افسانه‌ای» مرکاوا توسط راکت‌های یاسین ۱۰۵ گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس و گلوله های آرپی‌چی گردان‌های شهداء الاقصی منهدم شده است.

خبر مرتبط
خط و نشان حماس برای اسرائیل/ ماجرای آتش زدن سالن انتظار گذرگاه رفح چه بود

اقتصادنیوز: جنبش حماس اعلام کرد که اقدام رژیم صهیونیستی به آتش زدن سالن انتظار گذرگاه رفح، جنایتی آشکار است.

عملیات سرایا القدس علیه اشغالگران در رفح 

گردان‌های «القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم امروز(دوشنبه) از انجام عملیات نظامی متعدد علیه اشغالگران در شهر فلسطینی رفح خبر داد.

گردان‌های القدس در این بیانیه اعلام کرد: رزمندگان ما امروز  محل تجمع نظامیان و خودروهای دشمن را در اطراف پایگاه کرم ابوسالم واقع در شرق شهر رفح بمباران کردند.

خبر مرتبط
هراس مصر از تراژدی رفح/ دلیل تقلای قاهره برای آتش‌بس غزه چیست؟

اقتصادنیوز: همزمان با افزایش تنش ها و تدام عملیات نظامی اسرائیل در رفح؛ گذرگاهی واقع در مرز مصر، تنش ها میان تل‌آویو و قاهره بالا گرفته است. این در حالی است که مصر از آغاز تراژدی غزه تلاش داشته تا راهی برای خروج از بن بست پیدا کند. در باب چرایی اش گمانه زنی‌ها بسیار است اما بسیاری در باب هراس عبدالفتاح السیسی از آغاز تظاهرات ضد دولتی اجماع نظر دارند.

گردان‌های القدس همچنین با خمپاره‌اندازهای سنگین محل استقرار خودروهای دشمن را در اطراف «تل زعرب» واقع در جنوب غربی شهر رفح بمباران کردند.

آنها یک فروند تانک صهیونیستی را نیز در غرب شهر رفح منفجر کردند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی