کانادا پشت ناتو را خالی کرد/ مخالفت کانادا با اعزام مربیان نظامی به اوکراین

کدخبر: ۶۵۴۱۴۲
اقتصادنیوز: «بیل بلر» وزیر دفاع کانادا گفت که با توجه به تعلل اعضای ناتو، اکنون زمان مناسبی برای بازگشت مربیان نظامی غربی به اوکراین نیست.
کانادا پشت ناتو را خالی کرد/ مخالفت کانادا با اعزام مربیان نظامی به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  بلر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره نشست اخیر ناتو اظهار کرد که اعضای این ائتلاف نظامی توافق کردند نقش بیشتری در هماهنگی و ارسال سلاح به اوکراین داشته باشند.

وی افزود: بحث‌های درباره ماموریت ناتو برای انجام آموزش نظامی وجود داشت. اما به نظر من، اکنون شرایط برای اعزام مربیان نظامی کانادایی به اوکراین مناسب نیست.

کانادا از سال ۲۰۱۵ به بعد بیش از ۴۰ هزار نظامی اوکراینی را آموزش داده است. اما مربیان نظامی این کشور پس از آغاز حمله روسیه در فوریه ۲۰۲۲ مربیان نظامی خود را از اوکراین خارج و به انگلیس و لهستان اعزام کرد تا در آنجا به آموزش نظامیان اوکراین ادامه دهند.

«جولین اسمیت» نماینده آمریکا در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز اخیرا اعلام کرد که واشنگتن و این سازمان در حال حاضر قصد اعزام مربیان نظامی به اوکراین را ندارند.

خبر مرتبط
زلنسکی از پوتین انتقام گرفت/ حمله پهپادی اوکراین به تأسیسات نفتی روسیه

اقتصادنیوز: یک هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی به مخازن حاوی فرآورده های نفتی آزوف در منطقه روستوف روسیه حمله کرد.

چارلز براون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم پیشتر گفته بود که ایالات متحده طرحی برای اعزام مربیان نظامی به اوکراین ندارد و احتمالا زمانی چنین کاری خواهد کرد که جنگ با روسیه تمام شده باشد.

پیشتر امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفته بود: در حال حاضر، اجماعی برای اعزام نیرو به میدان نبرد وجود ندارد. اما هیچ چیزی را نمی‌شود، رد کرد. ما هر کاری که لازم باشد، انجام می‌دهیم تا روسیه پیروز نشود.

خبر مرتبط
ناتو پای چین را به جنگ روسیه و اوکراین باز کرد

اقتصادنیوز: ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز دوشنبه اعلام کرد که این ائتلاف نظامی باید بر چین به دلیل حمایت از روسیه هزینه تحمیل کند.

این در حالی است که ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اخیرا از متحدان اوکراین خواست محدودیت‌هایی را که بر استفاده کی‌یف از تسلیحات آنها در حمله به خاک روسیه اعمال کرده‌اند، لغو کنند.

وی افزود: منع کردن اوکراین از استفاده از تسلیحات آنها علیه اهداف مشروع نظامی در خاک روسیه، کار آنها را در دفاع از خودشان بسیار سخت کرده است.

 

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی