قول واشنگتن به تل‌آویو به زودی اجرا می‌شود

کدخبر: ۶۵۴۱۴۳
اقتصادنیوز: واشنگتن پست (WP) روز دوشنبه به وقت محلی گزارش داد : دولت آمریکا بزودی فروش تسلیحات به اسرائیل از جمله ۵۰ جت جنگنده F-۱۵ به ارزش ۱۸ میلیارد دلار را اعلام خواهد کرد.
قول واشنگتن به تل‌آویو به زودی اجرا می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تاس به نقل از واشنگتن پست نوشت : دولت واشنگتن قصد دارد محموله ای متشکل از ۱.۸ هزار بمب ۲۰۰۰ پوندی (۹۰۷ کیلوگرمی) و ۱.۷ هزار بمب ۵۰۰ پوندی (حدود ۲۲۷ کیلوگرم) را به اسرائیل ارسال کند.

این گزارش می افزاید ، پیش از این به دلیل نگرانی آمریکا از عملیات گسترده اسرائیل در شهر رفح در جنوب نوار غزه، عرضه این تسلیحات متوقف شده بود.

وزارت بهداشت فلسطین در ۱۶ ژوئن ( روز یکشنبه ) اعلام کرد که از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تا کنون در پی حمله اسرائیل به نوار غزه بیش از ۳۷ هزار و ۷۰۰ هزار نفر کشته و حدود ۸۵ هزار و ۳۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

خبر مرتبط
اوضاع جنگی درمرکز لبنان و اسرائیل/ حملات توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به جنوب لبنان

اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه چندین منطقه در جنوب لبنان را هدف حملات توپخانه‌ای و هوایی قرار داد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته دو جنایت جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۱۰ نفر و زخمی شدن ۷۳ نفر دیگر شد.

خبر مرتبط
اسرائیل دستپاچه شد / ارتش صهیونیستی دست به دامن شرکت های صنایع دفاعی

اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل از شرکت‌های صنایع دفاع خواست فن‌آوری جدیدی را برای بهبود توانمندی رهگیری هواپیماهای بدون سرنشینی که حزب الله استفاده می‌کند، پیشنهاد بدهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی