سربازان از این مرز گذشتند/ تنش میان دو کره اوج می گیرد؟

کدخبر: ۶۵۴۱۵۰
اقتصادنیوز: به گفته ستاد مشترک ارتش کره جنوبی حدود 20 تا 30 سرباز کره شمالی که ابزار کار حمل می‌کردند، صبح امروز (سه‌شنبه) برای دومین بار در کمتر از دو هفته اخیر از خط مرزبندی نظامی در منطقه غیرنظامی شده مرز دو کره عبور کردند.
 سربازان از این مرز گذشتند/ تنش میان دو کره اوج می گیرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد: ده‌ها سرباز کره شمالی پس از شلیک هشدار نیروهای کره جنوبی مجبور به عقب‌نشینی شدند.

براساس گزارش یونهاپ، این حمله درآستانه سفر نادر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به کره شمالی صورت گرفت.

یکی از مقامات ستاد مشترک ارتش گفت که این حادثه به نظر تصادفی است.

خبر مرتبط
اتحاد برای حاکمیت/اتحاد روسیه و کره شمالی حاکمیت آنها را تقویت می کند؟

اقتصادنیوز: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در آستانه سفر به کره شمالی در مقاله‌ای نوشت که دو کشور در حال حرکت به سمت همکاری نزدیک‌تر و اتحاد در برابر فشارهای غربی هستند.

نقض مرزها در حالی رخ داد که کره شمالی از ماه آوریل صدها نیرو را در مناطق خط مقدم مستقر کرده است تا مجموعه‌ای از فعالیت‌ها مانند مین گذاری، ایجاد دیوارها و ساختن جاده برای عملیات نظامی را انجام دهند.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت: به نظر می رسد این فعالیت‌ها اقداماتی برای تقویت کنترل داخلی ارتش و ساکنان کره شمالی و جلوگیری از تلاش آنها برای عبور از مرز باشد.

خبر مرتبط
نگرانی شدید آمریکا از تعمیق روابط روسیه و کره شمالی

اقتصادنیوز: دبیرکل ناتو در واکنش به اعلام سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به کره شمالی گفت که پیونگ یانگ در کنار ایران و چین از نزدیک‌ترین دوستان مسکو است.

به گفته همین منبع، در حادثه‌ای دیگر، چند سرباز کره شمالی در حین کار در نزدیکی مرز بر اثر انفجار مین مجروح شدند. به گفته یکی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح کره جنوبی، این سربازان مشغول پاکسازی و مین گذاری در مرز بودند.

این دومین بار در کمتر از دو هفته است که سربازان کره شمالی از خط مرزی بین دو کره‌ عبور می‌کنند که از نظر فنی در جنگ هستند. روابط دو کره در حال حاضر یکی از پرتنش‌ترین دوره‌های سال‌های اخیر را پشت سر می‌گذارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی