عصبانیت پکن از واشنگتن/ آمریکا به دنبال بی اعتبار کردن چین است؟

کدخبر: ۶۵۴۱۵۵
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که آمریکا با به‌راه‌انداختن کارزارهایی در فضای مجازی افکار عمومی را مسموم می‌کند و به دنبال بدنام‌کردن دیگر کشورهاست.
عصبانیت پکن از واشنگتن/ آمریکا به دنبال بی اعتبار کردن چین است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  «لین جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که حقایق بارها و بارها نشان داده است که ایالات متحده به طور مداوم رسانه های اجتماعی را برای انتشار اطلاعات نادرست، مسموم کردن افکار عمومی و بدنام کردن وجهه دیگر کشورها دستکاری کرده است و چین قاطعانه با چنین اقداماتی مخالف است.

خبرگزاری رویترز هفته پیش گزارش داد که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در دوره همه‌گیری کرونا، با هدف بی‌اعتبارکردن واکسن‌های چینی، یک کارزار آنلاین محرمانه را از طریق حساب های اینترنتی جعلی و انتشار مطالب نادرست در شبکه‌های به راه انداخت.

خبر مرتبط
یارگیری هند در خلیج فارس/ آیا هم صدایی امارات با چین و پاکستان چالش ساز می شود؟

اقتصادنیوز: در حالی که تلاش هند برای نفوذ در خلیج فارس زمینه را برای رویارویی این بازیگر با چین هموار می کند، گروهی از ناظران به چالش های دهلی نو اشاره کرده و نوشتند که تعاملات بازیگران حاشیه خلیج فارس با بازیگری چون پاکستان که رقیب هند محسوب می شود نیز خود می تواند پیامدهایی جدی داشته باشد.

در این گزارش به نقل از یکی از افسران ارشد ارتش آمریکا که در این کارزار شرکت داشته آمده است که «ما کار خوبی برای به اشتراک گذاشتن واکسن‌ها با شرکای خود انجام ندادیم، بنابراین چیزی که به ما سپرده شد بی‌اعتبارکردن واکسن‌های چینی بود.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی