بن بست توافق در اتحادیه اروپا/ فون درلاین رئیس می ماند؟

کدخبر: ۶۵۴۱۶۱
اقتصادنیوز: به‌رغم وعده‌های اخیر رئیس‌جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان، رهبران اتحادیه اروپا نتوانستند جهت انتصاب دوباره «اورزولا فون در لاین» به‌عنوان رئیس کمیسیون اروپا به اجماع برسند.
بن بست توافق در اتحادیه اروپا/  فون درلاین رئیس می ماند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه و «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان طی روزهای اخیر وعده داده بودند که به توافقی مبنی بر انتصاب «اورزولا فون در لاین» برای دومین دوره، نزدیک هستند، اما اکنون سه تن از دیپلمات‌های اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با نشریه پالتیکو می‌گویند که سران اتحادیه اروپا نتوانسته‌اند در این خصوص به توافق برسند.

«شارل میشل» رئیس شورای اروپا پس از دیدار و صرف شام با رهبران به خبرنگاران گفت: «امشب هیچ توافقی حاصل نشد.»

یک دپیلمات اروپایی به شرط آنکه نامش فاش نشود، گفت: «درحالیکه برخی مذاکره‌کنندگان به توافقی رسیده‌اند، اما رهبران به گفت‌وگوها در تاریخ دیگری احتمالا ۲۷ الی ۲۸ ژوئن (۷ الی ۸ تیر) ادامه خواهند داد.»

خبر مرتبط
تازه ترین اقدام ضد روسی اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا اعلام کرد که تحریم‌ها علیه روسیه را به مدت یک سال تمدید کرده است.

به دنبال انتخابات پارلمان اروپا، رهبران اتحادیه اروپا روز دوشنبه در بروکسل گرد هم آمدند تا در مورد طیف وسیعی از موضوعات مختلف از جمله چشم‌انداز سیاست‌گذاری پنج سال آینده از راهبرد دفاعی گرفته تا ابتکارات اقتصادی گفت‌وگو کنند.

در این میان، برخی چهره‌ها برای برخی پست‌های کلیدی در نظر گرفته شده بودند و از جمله بحث انتصاب دوباره «فون در لاین» مطرح بود. یکی دیگر از مقامات اتحادیه اروپا گفت شارل میشل به ادامه روند این گفت‌وگوها کمکی نکرده است و «به جای کمک جهت رسیدن به توافق، به دیگر مسائل می‌پرداخت.»

چندین دیپلمات این اتحادیه دلیل دیگر این شکست را رویکرد «جورجیا ملونی» نخست‌وزیر ایتالیا دانستند. نخست‌وزیر ایتالیا معتقد است که «ابتدا باید درباره خود انتخابات و سپس درباره اسامی بحث شود، نه برعکس آن.»

خبر مرتبط
پیشنهاد مجارستان برای میانجیگری بین مسکو و اتحادیه اروپا

اقتصادنیوز: مجارستان در کنفرانس سوئیس برای میانجیگری میان روسیه و اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرد.

پس از انتخابات اروپا، اجماع زودهنگام در مورد روی کار آمدن دوباره فون در لاین آلمانی به عنوان رئیس کمیسیون اروپا، آنتونیو کاستا از پرتغال به‌عنوان رئیس شورای اروپا، روبرتا متسولا از مالت به‌عنوان رئیس پارلمان اروپا و کاجا کالاس از استونی به‌عنوان مسوول سیاست خارجی به وجود آمد و به نظر می‌رسد پس از اینکه حزب ماکرون توسط راست افراطی در انتخابات شکست خورد، تصمیم او برای انحلال پارلمان فرانسه و برگزاری انتخابات زودهنگام، بحث‌ها در مورد مشاغل اصلی را تسریع کرد. اما امیدها برای یک توافق سریع دوشنبه شب از بین رفت زیرا حزب مردم اروپا، برنده انتخابات پارلمان اروپا، خواستار امتیازات بیشتر و قدرت بیشتر در میان مشاغل اصلی شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی