گانتس:

حزب الله در مرزهای شمالی یک تهدید است/ به نابودی آنها پایبندیم

کدخبر: ۶۵۴۱۷۷
اقتصادنیوز: عضو مستعفی کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در دیدار با فرستاده رئیس‌جمهور آمریکا گفت زمان برای حل و فصل درگیری‌ها در جبهه شمالی اراضی اشغالی با لبنان در حال تمام شدن است.
حزب الله در مرزهای شمالی یک تهدید است/ به نابودی آنها پایبندیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «بنی گانتس» عضو مستعفی کابینه جنگ رژیم صهیونیستی و رئیس حزب «اردوگاه رسمی» در دیدار با «آموس هوکشتاین» نماینده ارشد رئیس‌جمهور آمریکا گفت: زمان برای رسیدن به یک توافق درباره مرزهای شمالی در حال تمام شدن است. ما به از بین بردن تهدید حزب‌الله علیه ساکنان اسرائیل در مرزهای شمالی پایبند هستیم.

طبق گزارش الجزیره، وی گفت: من از هرگونه تصمیم سیاسی یا نظامی مسوولانه و مفید درباره این مساله حمایت می‌کنم.

خبر مرتبط
افشاگری جنجالی بنی گانتس علیه نتانیاهو و جنگ غزه

اقتصادنیوز: وزیر جنگ اسبق و عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی که اخیرا از کابینه جنگی رژیم صهیونیستی استعفا کرده، در اظهاراتی بر لزوم چاره اندیشی برای آزادی اسرای صهیونیست در سریع ترین زمان ممکن تاکید کرد. وی بار دیگر تأکید کرد: نتانیاهو اخیراً مانع رسیدن به توافق آتش بس شد.

«آموس هوکشتاین» مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه به منظور برگزاری نشست با مقامات ارشد رژیم صهیونیستی جهت پیشگیری از تشدید تنش‌ میان این رژیم و حزب‌الله لبنان به اراضی اشغالی سفر کرد. جبهه جنوب لبنان و شمال اراضی اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید حملات بوده است.

خبر مرتبط
بنی گانتس؛ برگ برنده لیبرمن!/ ائتلاف سنگین علیه نتانیاهو

اقتصادنیوز: «آویگدور لیبرمن» رئیس حزب یسرائیل بیتنو و وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی در این باره اظهار داشت: تاکنون به پیشرفت قابل توجهی در جنوب یا شمال دست نیافته ایم و نتانیاهو قادر به تصمیم گیری نیست.

روز دوشنبه شبکه العربیه گزارش داد که هوکشتاین با میانجیگری نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان با حزب‌الله مذاکرات غیر مستقیمی را انجام داده و ۲ طرف درباره دستیابی به توافق اولیه‌ای رایزنی کردند که آن هم با آتش‌بس در غزه مرتبط است.

حزب‌الله لبنان بارها تأکید کرده است که تنها در صورت توقف جنگ غزه به حملات خود علیه شمال اراضی اشغالی پایان می‌دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی