مسیر پاتریوت به سمت اوکراین کج شد

کدخبر: ۶۵۴۷۲۲
اقتصادنیوز: کاخ سفید با اشاره به اینکه در برنامه زمانی تحویل سامانه‌های دفاع هوایی به سایر کشورها تجدید نظر می‌کند اعلام کرد که اوکراین نیاز مبرم به قابلیت‌های دفاع هوایی بیشتر دارد.
مسیر پاتریوت به سمت اوکراین کج شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  جان کربی هماهنگ کننده امور راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز پنجشنبه اعلام کرد که اوکراین نیاز مبرم به قابلیت‌های دفاع هوایی بیشتر در جنگ با روسیه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد که ایالات متحده برنامه ریزی تحویل پاتریوت و دیگر موشک‌ها به سایر کشورها را تغییر می‌دهد تا در عوض آنها به اوکراین ارسال شوند.

کربی اینطور عنوان کرد که سایر کشورها همچنان موشک‌های خود را دریافت خواهند کرد، اما دیرتر از زمان برنامه ریزی شده آنها را تحویل می‌گیرند.

خبر مرتبط
آمریکا این سامانه‌ها را راهی اوکراین می‌کند/این کشورها مشتری پاتریوت شدند

اقتصادنیوز: روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد که دولت آمریکا قرار است تمام سفارش‌های باز برای سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت و موشک‌های رهگیر را متوقف کند تا اینکه اوکراین تجهیزات کافی برای دفاع در برابر حملات هوایی روسیه داشته باشد.

پیشتر گزارش شده بود که دولت بایدن قصد دارد تمام سفارش‌های باز سامانه‌های پاتریوت و موشک‌های رهگیر را متوقف کرده و آنها را به اوکراین بدهد.

خبر مرتبط
اعلام موضع رسمی آرژانتین نسبت به اوکراین

سخنگوی رئیس‌جمهور آرژانتین گفت دولت این کشور قصد ندارد در درگیری اوکراین دخالت و کمک‌های نظامی به کی‌یف ارسال کند.

حالا روزنامه وال استریت ژورنال نیز گزارش داده است که آمریکا تحویل موشک‌های رهگیر دفاع هوایی به متحدان خود را متوقف می‌کند تا اینکه آنها به دست اوکراین برسند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی