این عضو مستعفی کابینه نتانیاهو هدف از جنگ غزه را مشخص کرد

کدخبر: ۶۵۴۷۶۶
اقتصادنیوز: گادی آیزنکوت عضو مستعفی کابینه جنگ رژیم صهیونیستی که هفته گذشته به همراه بنی گانتس استعفا کرد در اظهاراتی با اعتراف به اینکه بنیامین نتانیاهو به طرز فجیعی در جنگ شکست خورد، گفت: هدف جنگ غزه نابودی کامل حماس نیست.
این عضو مستعفی کابینه نتانیاهو هدف از جنگ غزه را مشخص کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آیزنکوت با بیان اینکه ما نمی‌توانیم قول پیروزی قریب الوقوع بر حماس را بدهیم و سپس ارتش را به خاطر عدم دستیابی به این هدف سرزنش کنیم، افزود: حماس تفکری است که ما برای سال‌ها با آن مبارزه خواهیم کرد.

عضو مستعفی کابینه جنگ رژیم صهیونیستی گفت: هدف از جنگ، نابودی کامل حماس نیست بلکه نابودی قابلیت‌های نظامی و تشکیلاتی آن است.

آیزنکوت در ادامه با حمله به نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: او با اجازه ندادن به یوآو گالانت وزیر جنگ برای پیشبرد موضوع پسا جنگ در غزه، به اهداف جنگ آسیب می‌رساند.

خبر مرتبط
نتانیاهو زمان عقب نشینی از غزه را مشخص کرد

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت ارتش تا زمانی که به اهداف خود نرسد از غزه خارج نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (پانزدهم مهر ماه ۱۴۰۲)، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است.

پس از گذشت بیش از هشت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

خبر مرتبط
نتانیاهو اخطار گرفت/ خشم بایدن از اسرائیل

اقتصادنیوز: برخی منابع کاخ سفید می‌گویند دولت «جو بایدن» از اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر صهیونیستی درباره تعلیق ارسال سلاح به تل آویو خشمگین و مایوس است.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی