تناقض گویی آمریکایی ها ادامه دارد/ از ارسال سلاح به اسرائیل تا تلاش برای آتش بس

کدخبر: ۶۵۴۷۷۴
اقتصادنیوز: وزارت خارجه آمریکا از همکاری با رژیم صهیونیستی، قطر و مصر برای دستیابی به توافق آتش بس در غزه خبر داد.
تناقض گویی آمریکایی ها ادامه دارد/ از ارسال سلاح به اسرائیل تا تلاش برای آتش بس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد دستیابی به توافق آتش بس در غزه در کاهش تشدید تنش‌ها در مرزهای میان لبنان و اراضی اشغالی سهیم خواهد بود.

الجزیره نوشت وزارت خارجه آمریکا گفته که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور با هیاتی اسرائیلی درباره اوضاع در شمال فلسطین اشغالی رایزنی خواهد کرد.

این وزارتخانه افزود: بلینکن با مقامات صهیونیست درباره تلاش‌ها برای آتش بس و آزادی اسرا رایزنی می‌کند.

این وزارتخانه اعلام کرد همه سلاح‌ها به استثنای یک سلاح که تحت بازنگری است بدون تاخیر وارد اراضی اشغالی خواهد شد. 

خبر مرتبط
وحشت اسرائیل از پرواز هدهد

اقتصادنیوز: روزنامه عبری نوشت تصاویر باکیفیتی که حزب‌الله لبنان از پایگاه‌های حساس «حیفا» منتشر کرد، ساکنان اراضی اشغالی را به وحشت انداخته است.

وزارت خارجه آمریکا گفت ما تمایل خود را به راه حل دیپلماتیک برای درگیری‌های کنونی ابراز کردیم و خواهان رویکرد تشدید تنش در مرزهای «اسرائیل» و لبنان نیستیم.

پیش از این، برخی مسئولان آمریکایی اعلام کردند که پیامدهای جنگ میان رژیم صهیونیستی و حزب الله گسترده و ویرانگر خواهد بود. آنها اظهار داشتند، رژیم صهیونیستی به واشنگتن اطلاع داده است که در راستای آمادگی برای حمله احتمالی علیه حزب الله در حال برنامه‌ریزی برای انتقال منابع به شمال فلسطین اشغالی است.

خبر مرتبط
تلفات سنگین اسرائیل در غزه/ چند نظامی به بیمارستان منتقل شدند؟

اقتصادنیوز: در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی از جراحت ۶ نظامی خود طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده بود، بنا بر اذعان رسانه‌های صهیونیست لحظاتی پیش ۵ نظامی دیگر نیز به بیمارستان منتقل شدند.

این مسئولان در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی ان ان اظهار داشتند احتمال جنگ میان رژیم صهیونیستی و حزب الله با از دست رفتن فرصت‌های دستیابی به توافق میان رژیم صهیونیستی و حماس رو به افزایش است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی