کره شمالی عامل بازدارنده برای مسکو در جنگ است؟ روسیه به این کشور سلاح می‌دهد؟

کدخبر: ۶۵۴۸۵۰
اقتصادنیوز: پوتین گفت، روسیه شاید به تامین سلاح برای کره شمالی که واکنشی به تامین سلاح از سوی غرب برای اوکراین است، مبادرت بورزد.
کره شمالی عامل بازدارنده برای مسکو در جنگ است؟ روسیه به این کشور سلاح می‌دهد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پس از سفر به کره شمالی و امضای توافق‌های مشترک دفاعی با کیم جونگ اون، رهبر این کشور به ویتنام رفت.

به نقل از خبرگزاری رویترز، کشورهای غربی توافق بین کره شمالی و روسیه را مایه نگرانی می‌دانند.

پوتین اوایل ماه جاری میلادی تهدید کرده بود که روسیه شاید دشمنان غرب را مسلح کند چون غرب به تامین تسلیحات نقطه‌زن برای اوکراین اقدام می‌کند و به این کشور اجازه استفاده از تسلیحات غربی را برای هدف قرار دادن اهدافی در داخل روسیه داده است.

خبر مرتبط
همکاری قضایی ایران و روسیه در حال گسترش است/ مبارزه با فساد پیشی می گیرد

اقتصادنیوز: دادستان کل کشور از تفاهم‌نامه‌های همکاری دادستانی با دادستانی روسیه خبر داد و بر شناسایی ظرفیت‌های مشترک در حوزه‌های حقوقی و قضایی به ویژه در زمینه مبارزه با فساد و جرایم سازمان‌یافته، تأکید کرد.

وی در جدیدترین اظهار نظرش گفت که کره شمالی شاید یکی از دریافت کنندگان تسلیحات روسیه باشد و افزود: «ما حق داریم که برای دیگر مناطق جهان سلاح بفرستیم. با توجه به توافق‌های صورت گرفته با پیونگ یانگ، این اتفاق شاید رخ بدهد.»

پوتین همچنین گفت، مسکو انتظار دارد که همکاری با کره شمالی به عنوان یک عامل بازدارنده برای غرب عمل کند، اما نیازی به استفاده از سربازان کره شمالی برای جنگ در اوکراین نیست.

خبر مرتبط
روسیه کمک بشردوستانه به افغانستان فرستاد

اقتصادنیوز: یک محموله ۲۱ تنی از کمک های بشردوستانه روسیه به افغانستان رسید.

آمریکا و اوکراین مدعی‌اند که کره شمالی برای روسیه سلاح از جمله تجهیزات توپخانه و موشک‌های بالستیک ارسال کرده اما مسکو و پیونگ‌یانگ این اتهام زنی را رد کرده‌اند.

پوتین همچنین گفت، اگر کره جنوبی تصمیم بگیرد به اوکراین سلاح بدهد اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود و مسکو نیز دست به اقدامی می‌زند که مایه رنجش بیشتر سئول خواهد شد.

رئیس جمهور روسیه همچنین گفت، مسکو درباره تغییر دکترین خود در تامین سلاح فکر می‌کند چون دشمنان بالقوه روسیه بر روی مولفه‌های جدیدی مرتبط با کاهش آستانه استفاده از تسلیحات اتمی کار می‌کنند.

پوتین خاطرنشان کرد: «دستگاه‌های انفجاری هسته‌ای با قدرت بسیار کم در حال توسعه هستند. ما می‌دانیم که ایده‌هایی در محافل کارشناسی در غرب وجود دارد که می‌توان از چنین ابزارهای انهدامی استفاده کرد. البته که اینها مهم نیستند اما روسیه باید به آنها توجه کند.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی