حماس از ارمنستان تقدیر کرد/ ایروان فلسطین را به رسمیت شناخت

کدخبر: ۶۵۴۸۸۱
اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از اقدام جمهوری ارمنستان در به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین قدردانی کرد.
حماس از ارمنستان تقدیر کرد/ ایروان فلسطین را به رسمیت شناخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حماس در بیانیه‌ای ضمن استقبال از اقدام جمهوری ارمنستان در به رسمیت شناختن کشور فلسطین افزود: ما این اقدام را یک گام بیشتر و مهم در مسیر تثبیتِ به رسمیت شناختن حقوق مردم فلسطین توسط جامعه بین المللی و تحقق آرزوهای آنها برای پایان دادن به اشغال سرزمینشان از سوی صهیونیست‌های نازی و ایجاد کشور مستقل و برخودار از حاکمیت کامل به پایتختی قدس می‌دانیم.

حماس در این بیانیه بار دیگر از کشورهای جهان خواست تا اقدامات مشابهی را برای حمایت از مبارزات مردم فلسطین علیه رژیم اشغالگر اسرائیل و انزوای این رژیم جنایتکار که همچنان به جنایت نسل کشی و پاکسازی قومی علیه مردم فلسطین ادامه می دهد، انجام دهند.

وزارت امور خارجه ارمنستان امروز (جمعه) در بیانیه ای اعلام کرد که ایروان کشور فلسطین را به رسمیت شناخت.

خبر مرتبط
وضعیت دردناک غزه از زبان این مقام سازمان ملل/ از قحطی غذا تا ...

اقتصادنیوز: دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد برخی از خانواده‌ها در جنوب نوار غزه هر دو یا سه روز تنها یک وعده غذا می‌خورند، در حالی که سایر خانواده‌ها نیز به تقسیم غذا با یکدیگر وابسته‌اند.

وزارت امور خارجه ارمنستان در این بیانیه‌ افزود: وضعیت فاجعه بار انسانی در غزه یکی از موضوعات اصلی در دستور کار سیاسی بین المللی و نیازمند راه حل است.

این بیانیه اضافه کرد: جمهوری ارمنستان قاطعانه هدف قرار دادن زیرساخت‌های غیرنظامی و خشونت علیه مردم غیرنظامی را [در باریکه غزه] محکوم می‌کند.

وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد: جمهوری ارمنستان به قطعنامه‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد که خواستار آتش بس فوری در غزه اند، پیوسته است.

خبر مرتبط
زمان پایان جنگ غزه مشخص شد؟/ کاهش نیرو در این دو منطقه

اقتصادنیوز: روزنامه عبری زبان هاآرتص بامداد جمعه به نقل از منابعی مدعی شد که ارتش رژیم صهیونیستی پس از عملیات در رفح واقع در جنوب غزه پایان جنگ را اعلام خواهد کرد.

وزارت امور خارجه رژیم اشغالگر اسرائیل ساعاتی پس از اعلام این تصمیم، سفیر ارمنستان در تل‌آویو را فراخواند و در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفیر این کشور در تل آویو را احضار کردیم تا به شدت او را توبیخ کنیم.

پیشتر نیز سه کشور اروپایی اسپانیا، اسلوونی و ایرلند در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه کشور فلسطین را به رسمیت شناخته بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی