آمریکا از هوش مصنوعی در چه کشورهای استفاده می‌کند؟

کدخبر: ۶۵۵۱۳۱
اقتصادنیوز: «سرگئی ناریشکین» مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه اظهار داشت: سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در آستانه استفاده از هوش مصنوعی به عنوان ابزاری برای سواستفاده و کنترل آگاهی عمومی در کشورهای نامطلوب از نظر واشنگتن هستند.
آمریکا از هوش مصنوعی در چه کشورهای استفاده می‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرگئی ناریشکین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «روسیا-۲۴» گفت: سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا هم‌اکنون در آستانه استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی (AI) به عنوان ابزاری برای سو استفاده و کنترل آگاهی عمومی در کشورهای نامطلوب برای ایالات متحده هستند.

مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه افزود که این موضوع می‌تواند به مشکلی بسیار جدی برای تمام بشریت تبدیل شود.

ناریشکین ادامه داد: «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا/CIA) در سال‌های اخیر حدود ۱۵۰ پروژه در زمینه هوش مصنوعی سفارش داده است و حجم سرمایه‌گذاری آن بسیار زیاد است.»

خبر مرتبط
۲ سرباز آمریکایی از ارتش جدا شدند/ اعتراض به جنایات اسرائیل

اقتصادنیوز:‌ رسانه آمریکایی گزارش داد، ۲ عضو نیروی هوای ارتش آمریکا در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی علیه جنگ غزه تصمیم به مخالفت با خدمت در این ارتش گرفته‌اند.

به گفته این مقام روس، در عین حال فعالیت‌های سرویس اطلاعات خارجی روسیه تنها در جهت حفظ منافع مسکو است.

خبر مرتبط
شهادت رزمنده مقاومت عراق در حمله آمریکا به البوکمال

اقتصادنیوز: گردان‌های سید الشهدای عراق از شهادت یک رزمنده خود در حمله تجاوزکارانه آمریکا به منطقه «البوکمال» در نزدیکی مرز سوریه خبر داد.

مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه در این باره تصریح کرد: «ما وظایفی که اغلب توسط همکاران ما در سیا انجام می‌شود را تعیین نمی‌کنیم. وظایف ما شامل فعالیت‌های خرابکارانه علیه دیگر کشورها نمی‌شود.»

به گزارش ایرنا، یکی از نگرانی‌های جدی درباره فن‌آوری هوش مصنوعی، سواستفاده شرکت‌های چند ملیتی و کشورهای توسعه یافته برای کنترل آگاهی‌های عمومی، فریب افکار عمومی و همین طور رعایت نکردن حریم خصوصی و جعل اسناد است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی