حادثه امنیتی در بندر الحدیده/ یک کشتی هدف قرار گرفت

کدخبر: ۶۵۵۲۳۸
اقتصادنیوز :سازمان تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد که سرنشینان یک کشتی در دریای سرخ به آن‌ها از خسارت دیدن کشتی خود در نتیجه حمله پهپادی خبر داده‌اند.
حادثه امنیتی در بندر الحدیده/ یک کشتی هدف قرار گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سازمان تجارت دریایی انگلیس صبح امروز یکشنبه اعلام کرد که گزارشی از وقوع حادثه امنیتی در 65 مایل دریایی واقع در غرب بندر الحُدیده یمن دریافت کرده است.

این سازمان همچنین گفت: ناخدای کشتی تجاری در تماسی که با آن‌ها داشته، گفته است که این کشتی در نتیجه حمله پهپادی، خسارت دیده است. بنا به این گزارش، این حادثه دقیقا روبه‌روی بندر الحدیده واقع در ساحل غربی یمن رخ داده است. ارتش یمن تا این لحظه به این ادعا واکنشی نشان نداده است و باید منتظر بیانیه آن در این باره بود.

با این حال، ارتش یمن طی یک روز گذشته چند عملیات به صورت مشترک و جداگانه علیه رژیم اسرائیل و حامی آن یعنی آمریکا داشته است. در اولین عملیات، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن شب گذشته اعلام کرد که ناو هواپیمابر آیزونهاور را با موشک هدف قرار داده است؛ آمریکا با تأیید این خبر مدعی شد که این حمله دفع شده است.

خبر مرتبط
یمن بیانیه داد/ نسل کشی در غزه ادامه دارد

اقتصادنیوز: دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن جنایات علیه فلسطینی‌ها را محکوم و بر اهمیت تداوم حمایت از آنها و پایداری‌شان به طرق مختلف تاکید کرد.

علاوه بر این عملیات، ارتش یمن در عملیات مشترکی با مقاومت عراق، اهدافی در داخل اراضی اشغالی و خارج از آن را هدف قرار داده است که در عملیات اول، چهار کشتی در بندر حیفا و در عملیات دوم یک کشتی( Shorthorn Express)  را در دریایی مدیترانه که عازم بندر حیفا  بود هدف قرار دادند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی