این مقام آلمان پکن را تهدید کرد/ دست از حمایت روسیه بردارید

کدخبر: ۶۵۵۲۵۸
اقتصادنیوز: معاون صدراعظم آلمان بار دیگر به چین بابت حمایت‌هایش از روسیه هشدار داد.
این مقام آلمان پکن را تهدید کرد/ دست از حمایت روسیه بردارید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رابرت هابک، معاون صدراعظم آلمان در نشستی در پکن با بیان اینکه منافع امنیتی اروپا و آلمان به صورت مستقیم از جنگ اوکراین تاثیر پذیرفته، بار دیگر به چین هشدار داد که بابت حمایت‌هایش از روسیه در جنگ اوکراین با عواقب اقتصادی روبرو می‌شود.

به نقل از شبکه خبری DPA، هابک که وزیر اقتصاد آلمان نیز است، تاکید کرد: « اگر این جنگ یا حمایت چین از روسیه در این جنگ وجود نداشت، در تحلیل اینکه کجا به مواد خام و کالاهای فنی وابستگی داریم، متفاوت عمل می‌کردیم و مطمئنا به سختی کار نمی‌کردیم. اما این دو به هم وابسته هستند. روابط و رابطه مستقیم ما به شدت تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.»

خبر مرتبط
غول صنعت تسلیحات آلمان برای کی‌یف گلوله می‌سازد/ دولت آلمان برای اوکراین سفارش داد

اقتصادنیوز: شرکت اسلحه‌سازی راین متال غول صنعت تسلیحاتی آلمان با انعقاد قراردادی ۸.۵ میلیارد یورویی با دولت این کشور رکورد جدیدی در دریافت سفارش ساخت مهمات توپخانه به ثبت رساند.

معاون صدراعظم آلمان همچنین به این نکته اشاره کرد کالاهایی با استفاده دوگانه که برای اهداف نظامی و مدنی مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند برای ضرر رساندن به منافع غربی‌ها به کار گرفته شوند.

وی افزود: «چنین کالاهای تکنیکی را می‌توان در میدان نبرد به کار برد.»

در مناقشه تجاری بر سر تعرفه خودروهای برقی ارزان چینی، هابک از طرف چینی خواست که یافته‌های کمیسیون اروپا را جدی بگیرد.

بروکسل، چین را متهم کرده که سوبسیدهای غیرمتعارفی وضع کرده و به وضع تعرفه‌های گمرکی بالاتر تهدید کرده است.

خبر مرتبط
مخالفت آلمان با چهاردهمین بسته تحریمی علیه روسیه

اقتصادنیوز: چهاردهمین بسته تحریمی علیه روسیه در جلسه سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرصت تصویب نیافت.

معاون صدراعظم آلمان همچنین نسبت به موانع تجاری و بسته شدن بازارها و همچنین در برابر رقابت ناعادلانه با طرفداری دولت نسبت به شرکت‌ها هشدار داد و گفت، نه آلمان و نه چین هیچ علاقه‌ای به این موضوع ندارند.

وی همچنین تاکید کرد که تعرفه‌های اتحادیه اروپا، تعرفه‌هایی تنبیهی مانند آنچه برزیل، ترکیه و آمریکا وضع کرده‌اند، نیستند. بلکه تضمینی برای سطحی از عرصه رقابتی هستند.

معاون صدراعظم آلمان پس از دیدار با وزیر بازرگانی و صنایع چین در پکن گفت: «گفت‌وگوها بسیار باز و در فضایی جدی انجام شد که این روند اجازه داد تا استدلال‌ها به صورت شفاف و باز رد و بدل شود.»

وزیر بازرگانی چین نیز گفت که پکن آماده گفت‌وگو با کمیسیون اروپایی است اما برخی از کشورها از مذاکرات برای حمله به چین استفاده می‌کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی