وحشت وزیر اسرائیلی از تشکیل کشور مستقل فلسطین

کدخبر: ۶۵۵۲۶۸
اقتصادنیوز: وزیر تندرو رژیم صهیونیستی اعلام کرد با تمام قدرت خود با «تهدید» تشکیل کشور فلسطین مبارزه خواهد کرد.
وحشت وزیر اسرائیلی از تشکیل کشور مستقل فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی تاکید کرد: تحقیقات نیویورک‌تایمز در مورد یک طرح محرمانه برای کنترل کرانه باختری هیچ رازی را برملا نکرد و هر کاری که من انجام می‌دهم، واضح و روشن است.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، وی در ادامه افزود: اکثریت قریب به اتفاق اسرائیلی‌ها به خوبی می‌دانند که تشکیل کشور فلسطینی در کرانه باختری، موجودیت ما را به خطر می‌اندازد.

وزیر تندرو رژیم صهیونیستی همچنین تصریح کرد: من با تمام قدرت با خطر تشکیل کشور فلسطینی به خاطر دولت اسرائیل و شهروندانش مبارزه خواهم کرد. 

وی در پایان گفت: من از طریق اختیارات خود به شهرک‌سازی در کرانه باختری و افزایش امنیت ادامه خواهم داد.

خبر مرتبط
مقر فرماندهی اسرائیل زیر آتش پهپادهای حزب الله+ جزئیات

اقتصادنیوز: جنبش حزب‌الله لبنان در ادامه حمایت از گروه‌های مقاومت فلسطینی به مقر فرماندهی رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی حمله پهپادی انجام داد.

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی ماه گذشته میلادی اعلام کرد «تغییرات بلند مدتی به‌زودی در کرانه باختری تحقق می‌یابد، ما در حال حاضر تلاش بسیاری برای ایجاد یک دولت مدنی جدید جهت حاکمیت بر کرانه باختری انجام می‌دهیم و این یک اقدام تاریخی است.»

به نوشته روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت»، اقدامات اسموتریچ شامل برچیدن ایست‌های بازرسی، لغو حکم محدودسازی شهرک‌ها در شمال کرانه باختری، مشروعیت‌بخشی به مجتمع‌های صهیونیست‌نشین از جمله حومش و اویاتار، واگذاری اختیارات بیشتر به دولت مدنی و تعیین معاون جدیدی برای شهردار شهر است.

خبر مرتبط
پشت پرده تشدید حملات اسرائیل در جنوب لبنان/ نتانیاهو چه در سر دارد؟

اقتصادنیوز: کارشناس مسائل منطقه با بیان این‌که اگر حزب‌الله مورد حمله واقع شود، از طرف ایران و سایر گروه‌های مقاومت مورد حمایت قرار می‌گیرد، گفت: رژیم صهیونیستی در تلاش است تا روند حرکات حزب‌الله لبنان را در درگیری‌ها کُند کند.

در ویدیویی که روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» از اسموتریچ منتشر کرده، او با اشاره به طرح تقویت کنترل تل‌آویو بر کرانه باختری می‌گوید، هدف از این طرح «ممانعت از تبدیل کرانه باختری به بخشی از کشور فلسطین است و این طرح می‌تواند کنترل اسرائیل بر کرانه باختری را از نظر بین‌المللی قابل قبول قرار دهد.»

در این ویدیو که مربوط به سخنرانی اسموتریچ در تاریخ نهم ژوئن در جمع شهرک‌نشین‌های صهیونیست است، او برنامه خود برای انتقال اختیارات قانونی گسترده‌ای در کرانه باختری اشغالی به مدیریت مدنی به ریاست شخص خودش را ارائه می‌کند. این در واقع همان طرحی است که او در طول ماه‌های گذشته نیز در راستای اعطای مجوزهای احداث شهرک‌های جدید در مناطق فلسطینی کرانه باختری به شهرک‌نشین‌های صهیونیست خواستار آن شده بود.

۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ شورای امنیت قطعنامه شماره ۲۳۳۴ را به تصویب رساند که در آن تصریح شده که شهرک‌های اسرائیلی به منزله نقض آشکار قوانین بین‌المللی هستند.

طبق متن این قطعنامه، تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی در مناطق فلسطین اشغالی از جمله قدس شریف باید فورا و به شکل کامل متوقف شود. همچنین در این قطعنامه از کشورها خواسته شده که میان آنچه «اراضی اسرائیل» خوانده می‌شوند و اراضی اشغال شده توسط این رژیم از سال ۱۹۶۷، تمایز قائل شوند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی