سیاستهای رفاهی برلین بازبینی می شود/ تکلیف پناهجویان اوکراینی روشن شد

کدخبر: ۶۵۵۳۵۹
اقتصادنیوز: یک عضو پارلمان آلمان گفت پناهجویان اوکراینی باید در این کشور مشغول به کار شوند و در غیر این صورت باید به کشورشان برگردانده شوند.
سیاستهای رفاهی برلین بازبینی می شود/ تکلیف پناهجویان اوکراینی روشن شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک مقام پارلمان آلمان خواستار به کارگیری پناهجویان اوکراینی حاضر در این کشور شد.

«الکساندر دوبرینت» رئیس گروه پارلمانی حزب سوسیال مسیحی آلمان گفت که دولت آلمان باید برای پناهندگان اوکراینی فرصت های شغلی فراهم کند و کسانی از پذیرش کار، امتناع می کنند باید از این کشور اخراج شوند.

این نماینده پارلمان آلمان تاکید کرد که زمان آن فرا رسیده است که برلین سیاست های رفاه اجتماعی خود را مورد بازبینی قرار دهد.

خبر مرتبط
روسیه: حمله اوکراین به سواستوپل را جنایتی دینی و آیینی می‌دانیم

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: حمله اوکراین به سواستوپل را جنایتی دینی و آیینی می دانیم.

دوبرینت یادآور شد که بیش از دو سال پس از شروع جنگ اوکراین، اکنون باید این اصل اعمال شود: شروع به کار در آلمان یا بازگشت به مناطق امن غرب اوکراین.

طبق گزارش یورواستات، حدود ۱.۳ میلیون پناهنده اوکراینی تا مارس ۲۰۲۴ در آلمان اقامت داشته اند که بنا به گزارش ها از این تعداد دست کم، ۲۵۰ هزار مرد ۱۸ تا ۶۰ ساله هستند.

دویچه وله اوایل سال میلادی جاری گزارش داد که نرخ اشتغال در میان پناهندگان اوکراینی در آلمان تنها ۲۰ درصد است که در مقایسه با سایر کشورهای میزبان پناهجویان اوکراین کمترین میزان اشتغال است.

خبر مرتبط
اعمال فشار کی‌یف بر کاخ سفید/ اوکراین به دنبال مجوز استفاده از این موشک‌ها

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای خبر دادند که مقامات اوکراین در حال اعمال فشار بر آمریکا به منظور رفع ممنوعیت استفاده از موشک دوربرد «اتکمز» هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی