ایران و پاکستان خط کشتیرانی راه اندازی می کنند

کدخبر: ۶۵۵۳۷۳
اقتصادنیوز: خبرگزاری رسمی پاکستان اعلام کرد که این کشور برای تسهیل سفرهای زائران پاکستانی به جمهوری اسلامی ایران، راه اندازی خط کشتیرانی را در دستور کار قرار می‌دهد.
ایران و پاکستان خط کشتیرانی راه اندازی می کنند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، قیصر احمد شیخ وزیر دریانوردی این کشور در گفت وگویی در اسلام‌آباد گفت که اجرای خط کشتیرانی با ایران را بررسی می کنیم.

وی افزود: پاکستان در تلاش برای تسهیل سفرهای دریایی به مقصد مسقط عمان و ایران است. از طریق راه اندازی خط کشتیرانی، سفر زائران پاکستانی نیز به ایران تسهیل خواهد شد.

دولت وقت اسلام‌آباد سال ۱۳۹۳ برای اولین بار ابتکار راه اندازی خط کشتیرانی از بنادر پاکستان به مقصد چابهار و بندرعباس را مطرح کرد تا بتواند تردد زائران پاکستانی را به دور از سختی های سفر زمینی و چالش‌های امنیتی در داخل پاکستان، تسهیل کند.

خبر مرتبط
معمای سلاح هسته‌ای برای پاکستان/ چگونه ارتش اسلام آباد به یک ببر کاغذی تبدیل شد؟

اقتصادنیوز: گروهی از ناظران با اشاره به بحران اقتصادی حاکم بر پاکستان بر این باورند که مانور این بازیگر بر توان هسته ای اش نباید در اولویت قرار بگیرد، این در حالی است که گروهی دیگر با استناد به تهدیدهای امنیتی اسلام آباد و قدرت و توان بالای ارتش در ساختار سیاسی این کشور چنین اولویت بندی را ضروری می دانند.

همه ساله به طور میانگین و تقریبی حدود ۱۲۰ هزار مسافر و زائر پاکستانی از طریق مرزهای رسمی میرجاوه و ریمدان وارد جمهوری اسلامی ایران می شوند و این سفرها در ایام محرم و صفر به اوج خود می رسد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی