تماس دائمی پوتین با نیروهای مسلح روسیه پس از حمله اوکراین

کدخبر: ۶۵۵۳۹۳
اقتصادنیوز: سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) در ارتباط با حمله امروز اوکراین به سواستوپل اعلام کرد: «پوتین» دائما با نیروهای مسلح روسیه در تماس است.
تماس دائمی پوتین با نیروهای مسلح روسیه پس از حمله اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری ریانووستی در واکنش به حمله اوکراین به سواستوپل تأکید کرد: اکنون مهم‌ترین اقدام، ارائه تمام کمک‌ های ضروری به قربانیان حمله اوکراین به سواستوپل است.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص ادامه داد: پوتین (رئیس جمهور روسیه) دائما با نیروهای مسلح کشور در تماس است.

وزرات دفاع روسیه پیشتر در بیانیه ای اعلام کرده بود که آمریکا مسئول حمله امروز اوکراین به شهر سواستوپل در کریمه است.

خبر مرتبط
تیراندازی در داغستان روسیه+ تعداد کشته ها

اقتصادنیوز: وزارت کشور روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که در جریان ۲ تیراندازی در داغستان روسیه، ۱ افسر پلیس کشته و چند پلیس دیگر نیز زخمی شده است.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است که ماموریت های پروازی موشک های ATACMS از سوی متخصصان آمریکایی و بر اساس اطلاعات ماهواره ای این کشور برنامه ریزی شده است و در نتیجه واشنگتن مسئول اصلی حمله موشکی عمدی به غیرنظامیان سواستوپل است.

ارتش اوکراین امروز با موشک‌های ATACMS با کلاهک خوشه‌ای به سواستوپل در شبه جزیره کریمه حمله کرد. بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه ، چهار موشک اوکراین سرنگون شدند و یک موشک هم به وسیله پدافند هوایی روسیه منحرف و بر فراز این شهر منفجر شد. در این حمله تا این لحظه ۵ غیر نظامی کشته و بیش از ۱۰۰ تن زخمی شدند.

خبر مرتبط
وزارت دفاع روسیه بیانیه داد/ مسئول حمله به سواستوپول مشخص شد

اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه در واکنش به حمله اوکراین به منطقه سواستوپول که در جریان آن چندین نفر کشته شدند، آمریکا را مسئول این مساله دانست.

وزارت بهداشت روسیه نیز پیشتر تأکید کرد: وضعیت ۱۳ نفر در سواستوپل وخیم است، ۶۲ بیمار تحت مراقبت های سرپایی قرار گرفتند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی