زاکانی 7 بسته توسعه رفاه را معرفی کرد/ تشریح یارانه طلا

کدخبر: ۶۵۵۳۹۹
اقتصادنیوز: نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در طرح یارانه طلا به هر نفر در سال ۶ گرم طلا می‌رسد یعنی برای یک خانواده ۵ نفره ۱۰۰ میلیون تومان در سال می‌شود.
زاکانی 7 بسته توسعه رفاه را معرفی کرد/ تشریح یارانه طلا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «علیرضا زاکانی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگوی ویژه خبری، اظهار داشت: طی این روزها سفر استانی از جمله به استان‌های تبریز و قم رفتم.

وی با اشاره به رشته تحصیلی خود، ادامه داد: پزشکی هسته‌ای از رشته‌های پیشرو پزشکی است.

زاکانی در پاسخ به سوالی در مورد یارانه طلایی گفت: مردم عزیز کشور ما کشور ثروتمندی است و به واسطه این ثروت امکان برخورداری عادلانه امکان پذیر است.

وی ادامه داد: در توسعه رفاه ۷ بسته را معرفی کردیم که یک بسته آن یارانه طلایی بود. این یارانه شرایطی دارد، یارانه طلایی جای یارانه فعلی را نمی‌گیرد. یارانه طلایی میزان مصرف انرژی خانوار را هدف گذار کرده است.

خبر مرتبط
زاکانی هم بر اجماع اصرار دارد/ این 4 نامزد اجماع کنند

اقتصادنیوز: نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بر اجماع ۴ نامزد اصولگرا ریاست جمهوری تاکید کرد.

وی عنوان کرد: کل مصرف انرژی کل خانوار کشور را تقسیم بر کل جمعیت کشور می‌کنیم که به یک عددی می رسیم و ان عدد محاسبه می‌شود. برای هر سرپرست خانوار حساب باز می‌شود. به هر نفر در سال ۶ گرم طلا می‌رسد. برای یک خانواده ۵ نفره ۱۰۰ میلیون تومان در سال می‌شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: این محاسبه به میزان مصرف انرژی که هر خانوار دارد از این میزان کم می‌شود و هر اندازه که مصرف نکند اندوخته می‌شود و اعتبار طلا می‌گیرد.

زاکانی گفت: این اندوخته به دور از دستبرد تورم است.

وی افزود: به دنبال این هستیم که مردم خودشان صحنه گردان انرژی مصرفی شوند.

وی تصریح کرد: از ماه اول پس از شکل گیری دولت یارانه طلایی اجرایی می‌شود. یارانه طلایی در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. یارانه فعلی به ۹۰ درصد مردم تعلق می‌گیرد اما یارانه طلایی به همه تعلق می‌گیرد.

زاکانی افزود: حرکت در مسیر ارائه خدمت مستقیم در قالب کالا ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش داشته باشد. یارانه طلایی میزان مصرف انرژی خانوار را در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: خاصیت این طرح این است که واردات بنزین کاهش پیدا می‌کند و دولت سهم گردان انرژی می‌شود. قاچاق منتفی خواهد شد. نقدینگی و تورم کاهش پیدا خواهد کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: خاصیت بعدی یارانه طلایی این است که بنزین ۳۰۰۰ تومانی حذف شده و به ۱,۵۰۰ تومان تغییر پیدا خواهد کرد. از همان اول شروع کار این طرح اجرایی خواهد شد و جزو قانون است و زیرساخت تمامی این طرح در کشور وجود دارد و مردم این امکان را در خدمت قرار خواهند گرفت.

زاکانی یاداور شد: با این طرح یک دفعه زندگی محرومین و روستاییان تغییر خواهد یافت و طرحی عدالت‌گستر برای همه است.

خبر مرتبط
انتقاد زاکانی از برخی نامزدها در مناظرات/علاقه دارند که ما به دهه ۹۰ برگردیم

اقتصادنیوز: نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت که برخی نامزدها در مناظرات علاقه دارند که ما به دهه ۹۰ برگردیم.

وی اظهار کرد: من امروز پیش قهرمانان بودم و طلای قهرمان جهان را گرفتم. این طلای موجود در کشور را به مردم تقدیم می‌کنیم. پای عهدمان هستیم.

وی درباره اجرای طرح سلامت گفت: این برنامه محورهای دولت و خدمت است. یک قسمت تامین نیاز مردم و ابادانی کشور است.

زاکانی افزود: ما یک بسته سلامتی داریم که در که در کشورهای توسعه یافته دارد پیگیری می‌شود تا از بیماری پیشگیری شود و کسی که درد بیماری دارد درد بی پولی نکشد. این بسته توسط بزرگان امضا شده است تا با توسعه شبکه بهداشت، خدمت بستری رایگان از دهک ۱ تا ۶ داشته باشیم.

وی گفت: در حوزه دندان پزشکی و بیماری‌های صعب‌العلاج و مراقبت بهداشتی و دارو و خدمات سرپایی هزینه درمانی پرداخت خواهد شد. لازم نیست پدربزرگ و مادربزرگ دغدغه پرداخت درمانی داشته باشند. این موضوع درباره مادران باردار هم وجود دارد.

زاکانی عنوان کرد: تمامی منابع این موضوع پیش بینی شده است و بسته سلامت در کنار بسته طلایی است.

وی خاطر نشان کرد: ما درباره این موضوع نظر کارشناسان را گرفتیم که گفتند انقلابی در کشور رخ خواهد داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی