هشدار مقام آمریکایی درباره عواقب جنگ تل‌آویو با حزب‌الله

کدخبر: ۶۵۵۴۲۲
اقتصادنیوز: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نسبت به گسترش درگیری‌ها در خاورمیانه در صورت حمله اسرائیل به جنوب لبنان هشدار داد.
هشدار مقام آمریکایی درباره عواقب جنگ تل‌آویو با حزب‌الله

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، درحالی مقامات صهیونیست بر گسترش جنگ در جبهه‌های شمالی با حزب الله لبنان تاکید دارند که آمریکا به عنوان بزرگترین حامی این رژیم به خوبی نسبت به عواقب چنین تصمیمی آگاهی دارد.

بر این اساس، سی کیو براون، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هشدار داد جنگ با حزب الله لبنان می‌تواند باعث گسترش بیشتر منازعه در منطقه شود.

وی با هشدار به مقامات صهیونیست درباره تصمیماتشان، تاکید کرد: انجام حمله از سوی اسرائیل به جنوب لبنان می‌تواند خطر گسترش جنگ منطقه‌ای را افزایش دهد به ویژه آنکه اگر حیات حزب الله به خطر بیافتد این احتمال وجود دارد که پای ایران نیز به جنگ باز شود.

این مقام آمریکایی با اشاره به ناتوانی تل آویو در مقابله با توانمندی‌های حزب الله، خاطر نشان کرد: حزب الله به مراتب از جنبش حماس در حوزه‌های موشکی و قابلیت‌های نظامی تواناتر است. من آنگونه تصور می‌کنم که ایران تمایل بیشتری برای حمایت از حزب الله در صورت به خطر افتادن این جنبش دارد.

سی کیو براون تاکید دارد: تمامی این موارد نشان می‌دهد وقوع این موارد می‌تواند به گسترش جنگ و منازعه در منطقه دامن بزند. همین امر باعث می‌شود اسرائیل نگران آنچه در جنوب و در غزه رخ می‌دهد باشد بلکه باعث نگرانی از جبهه شمالی با لبنان نیز می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی