تصمیم جدید فرانسه در حمایت از لبنان

کدخبر: ۶۵۵۵۲۷
اقتصادنیوز: منابع خبری اعلام کردند فرانسه قصد دارد از استقرار ارتش لبنان در مرزهای مشترک با اراضی اشغالی فلسطین حمایت کند.
تصمیم جدید فرانسه در حمایت از لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، منابع خبری اعلام کردند اگر دولت بیروت تصمیم بگیرد ارتش خود را در امتداد مرزهای جنوبی با اراضی اشغالی مستقر کند، فرانسه از ارتش لبنان حمایت خواهد کرد؛ اقدامی که ممکن است طرف‌ها را ترغیب به ارائه کمک‌های بین‌المللی به ارتش لبنان کند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، یک مقام ارشد دولت فرانسه گفت مذاکرات درباره استقرار نیروهای ارتش لبنان در امتداد مرزها با اراضی اشغالی جهت ممانعت از تشدید تنش در حال انجام است.

این مسؤول دولتی پاریس گفت: ما در فرانسه باید برای تسهیل استقرار ارتش لبنان آماده باشیم که به امنیت لبنانی‌ها کمک می‌کند.

خبر مرتبط
امتیازآورترین بازیکن در دیدار با فرانسه مشخص شد

اقتصادنیوز: میلاد عبادی‌پور امتیازآورترین بازیکن ایران در دیدار برابر فرانسه در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۴ شد.

دولت فرانسه بر این باور است که استقرار ارتش لبنان در امتداد مرزها می‌تواند تنش‌ها را کاهش دهد، زیرا کابینه رژیم صهیونیستی و حزب‌الله علاقه‌ای به تشدید درگیری ندارند.

وی همچنین از احتمال برگزاری کنفرانس بین‌المللی در پاریس برای ترغیب کشورهای دوست جهت کمک به ارتش لبنان خبر داد.

قرار بود چنین گردهمایی در ماه فوریه برگزار شود اما لغو شد.

از زمان آغاز جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب‌الله لبنان بر توقف جنگ غزه به‌عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

خبر مرتبط
نیجر این مجوز مهم را لغو کرد/ تنش بین فرانسه و این کشور

اقتصادنیوز: مقامات دولت نیجر مجوز سرمایه گذاری در ذخایر اورانیوم را از «ایمورارن SA» یکی از شرکت‌های تابعه شرکت هسته‌ای فرانسوی اورانو «Urano» پس گرفتند.

حملات حزب‌الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می‌شود، به کابوسی برای شهرک‌نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده‌اند.

به گزارش رسانه‌های عبری، ده‌ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب‌الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک‌های شمالی می‌گویند کابینه نتانیاهو آن‌ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی‌کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی