واکنش روسیه به بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا/ پاسخ متقابل مسکو چیست؟

کدخبر: ۶۵۵۵۴۹
اقتصادنیوز: به گفته وزارت امور خارجه روسیه، این کشور در پاسخ به بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا علیه مسکو، به فهرست ممنوعیت سفر علیه مقامات اتحادیه اروپا اضافه می‌کند.
واکنش روسیه به بسته تحریمی جدید اتحادیه اروپا/ پاسخ متقابل مسکو چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت امور خارجه روسیه، امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در پاسخ به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه مسکو، بر فهرست ممنوعیت سفر مقامات اتحادیه اروپا می‌افزاید. ساعاتی پیش، اتحادیه اروپا چهاردهمین بسته تحریمی خود علیه روسیه را در نشریه رسمی اتحادیه اروپا منتشر کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: کشورهای اتحادیه اروپا در ۲۴ ژوئن (۴ تیر) چهاردهمین بسته تحریمی خود را اعمال کردند. در پاسخ به این اقدامات غیردوستانه، روسیه تا حد قابل‌توجهی بر فهرست نمایندگان نهادهای اروپایی و کشورهای اتحادیه اروپا افزوده است که طبق قانون فدرال روند خروج از فدراسیون روسیه و ورود به آن که از اوت ۱۹۹۶ پابرجا است، مانع ورود آن‌ها به کشورمان می‌شود.

در این بیانیه آمده است: روسیه تاکید می‌کند که هرگونه اقدام غیردوستانه توسط کشورهای غربی پاسخ مناسب را در آینده دریافت خواهد کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی