از موشک جدید یمن که در عملیات علیه اسرائیل استفاده شد چه می.دانیم؟

کدخبر: ۶۵۵۹۱۷
اقتصادنیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که ارتش یمن در عملیات خود علیه یک کشتی صهیونیستی در دریای عرب از یک موشک هاپرسونیک جدید استفاده کرده است.
از موشک جدید یمن که در عملیات علیه اسرائیل استفاده شد چه می.دانیم؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که ارتش یمن موشک هایپرسونیک جدیدی را به تسلیحات موشکی خود اضافه کرده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن بیان کرد که این موشک در حمله به کشتی صهیونیستی «MSC SARAH V» در دریای عرب از سوی ارتش یمن استفاده شده است.

سریع که برای نخستین بار درباره این موشک سخن می‌گفت تاکید کرد که این موشک هاپرسونیک، تولید یمن است، از فناوری پیشرفته‌ای برخوردار است، دقت بالایی در اصابت به اهداف دارد و همچنین دارای بردی بلند است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد که در آینده صحنه‌هایی از شلیک این موشک هایپرسونیک جدید و جزئیات دیگری از آن از سوی اداره اطلاع‌رسانی جنگی یمن منتشر خواهد شد.

خبر مرتبط
یک کشتی اسرائیلی هدف یمن و عراق قرار گرفت

اقتصادنیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات مشترک ارتش یمن و مقاومت عراق در فلسطین اشغالی خبر داد.

گفتنی است یمن اعلام کرده که در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد کشتی‌های صهیونیست یا کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها بندرهای اراضی اشغالی است از دریای عرب و دریای سرخ عبور کنند. ارتش یمن عملیات‌های موفقیت‌آمیزی را در این چارچوب به انجام رسانده و آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به بندرهای جنوبی اراضی اشغالی وارد آورده است. اما در مقابل، ائتلاف متجاوز آمریکایی- انگلیسی در حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه، به بهانه حمایت از دریانوردی چندین بار اراضی یمن را مورد هجوم قرار داده است.

خبر مرتبط
فوری/ حمله یمن به یک کشتی اسرائیلی با موشک بالستیک

اقتصادنیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای از هدف قرار گرفتن یک کشتی اسرائیلی در دریای عرب خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی