کشور میزبان لاهه سفیر اسرائیل را احضار کرد

کدخبر: ۶۵۵۹۲۱
اقتصادنیوز: هلند سفیر رژیم صهیونیستی را به علت گزارش‌ها در مورد جاسوسی این رژیم از دیوان کیفری بین‌المللی احضار کرد.
کشور میزبان لاهه سفیر اسرائیل را احضار کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه گاردین امروز چهارشنبه نوشت که وزارت خارجه هلند از سفیر اسرائیل خواسته تا در مورد گزارش‌ها درباره کارزار جاسوسی و نظارت مخفیانه سرویس‌های اسرائیلی علیه دادگاه لاهه گزارشی دهد که این مسائل را توضیح دهد.

تحقیقات روزنامه گاردین فاش کرده است که سرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی در یک بازه زمانی 9 ساله تلاش کردند تا دفتر دادستانی کل دیوان کیفری بین‌المللی را تضعیف کرده و در آن نفوذ کنند. در همین راستا مقام‌های هلندی خواستند تا با «مودی افرایم» سفیر رژیم صهیونیستی در این کشور دیدار و در مورد این مساله نگرانی‌های خود را مطرح کنند.

خبر مرتبط
هلند برای اوکراین این خودروها را تولید می کند

اقتصادنیوز :دولت هلند اعلام کرد که این کشور ۴۰۰ میلیون یورو (۴۳۲ میلیون دلار) در زمینه تولید خودروهای رزمی برای اوکراین سرمایه‌گذاری می‌کند.

بر اساس این گزارش، روز سه‌شنبه یک سخنگوی وزارت خارجه هلند گفت که از سفیر اسرائیل خواستند تا گزارشی را در رابطه با مسائل مطرح شده در مقاله‌های گاردین و نشریه «972+» ارائه دهد.

این سخنگو ابراز داشت که نگرانی‌های هلند در جریان این گفتگو ابراز شده است. 

هلند به عنوان میزبان دیوان کیفری بین‌المللی در شهر لاهه، ذیل یک توافقنامه با این دادگاه موظف است تا از امنیت و ایمنی کارکنان آن حفاظت کند و باید تضمین کند که این نهاد عاری از هر گونه مداخله است.

خبر مرتبط
فرانسه و هلند مسکو را تحت فشار می گذارند؟ تحریم ها در راهند؟

اقتصادنیوز: خبرگزاری رویترز نوشت که فرانسه و هلند به‌دنبال اعمال جهانی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه هر موسسه مالی‌ای هستند که در خرید کالا و یا فن‌آوری ساخت تسلیحات به ارتش روسیه کمک کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی