هنوز فرصت اجماع هست/ ستاد انتخابات نحوه انصراف از کاندیداتوری را مشخص کرد

کدخبر: ۶۵۵۹۲۶
اقتصادنیوز: محسن اسلامی با بیان اینکه نامزدها شخصا یا از طریق نماینده خود باید کناره‌گیری خود را به صورت کتبی به ستاد انتخابات اعلام کنند، گفت: در قانون انتخابات ریاست جمهوری برخلاف قانون انتخابات مجلس، برای انصراف سقف زمانی اعلام نشده است.
هنوز فرصت اجماع هست/ ستاد انتخابات نحوه انصراف از کاندیداتوری را مشخص کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: نامزدها شخصا یا از طریق نماینده خود باید کناره‌گیری خود را به صورت کتبی به ستاد انتخابات علام کنند؛ ولی در قانون انتخابات ریاست جمهوری برخلاف قانون انتخابات مجلس، برای انصراف سقف زمانی اعلام نشده است.

وی ادامه داد: انتخابات احتمالی مرحله دوم ۱۵ تیر برگزار می‌شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: اگر نامزدها در مرحله اول اکثریت مطلق آرا را بدست نیاورند، انتخابات به مرحله دوم می‌رود و دو نفری که بیشترین آرا را بدست آوردند، به مرحله دوم می‌روند. اکثریت آرا شامل همه آرا صحیح و باطله خواهد بود.

خبر مرتبط
علت ورود زاکانی به عرصه انتخابات مشخص شد

اقتصادنیوز: زاکانی کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: علت ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری این بود که ترسیدم که یک وقت برگردیم به دهه ۹۰.

اسلامی افزود: مرحله دوم انتخابات در روز ۱۵ تیر برگزار می‌شود. کسانی که متولد ۸ تیر ۸۵ به قبل هستند می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

وی تصریح کرد: کسانی که در مرحله اول شرکت نکردند، در مرحله دوم می توانند شرکت کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی