سالگرد جنگ دو کره/ فریاد ضد آمریکایی مردم کره شمالی

کدخبر: ۶۵۵۹۳۹
اقتصادنیوز: همزمان با هفتاد و چهارمین سالگرد آغاز جنگ دو کره، جمعیتی در حدود ۱۰۰ هزار نفر از مردم کره شمالی با حضور در استادیوم شهر پیونگ‌یانگ شعارهایی علیه سیاست‌های خصمانه آمریکا سر دادند.
سالگرد جنگ دو کره/ فریاد ضد آمریکایی مردم کره شمالی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در هفتاد و چهارمین سالگرد آغاز جنگ ۱۹۵۰ کره، بیش از ۱۰۰ هزار نفر در کره شمالی یک گردهمایی بزرگ ضد آمریکایی برگزار کردند.

شبکه دولتی ان اچ کی ژاپن روز چهارشنبه گزارش داد که مردم کره شمالی در سالروز جنگ کره، با حضور در استادیوم مرکزی پایتخت این کشور، شعارهایی علیه آمریکا سر دادند.

شهروندان کره شمالی عزم خود را برای تقویت قابلیت‌های هسته‌ای پیونگ یانگ ابراز کردند.

نشریه «رودونگ سینمون» وابسته به حزب کارگر کره شمالی روز چهارشنبه گزارش داد که بیش از ۱۰۰ هزار نفر از جمله کارگران و دانشجویان در این تجمع در ورزشگاهی در پیونگ یانگ شرکت کردند.

خبر مرتبط
حمایت تمام قد کره شمالی از مسکو/ واشنگتن روسیه را به سمت جنگ نیابتی هل می دهد؟

اقتصادنیوز: یک مقام ارشد کره شمالی، آمریکا را به دلیل گسترش حمایت از اوکراین در جنگ با روسیه، مورد انتقاد قرار داد.

شرکت کنندگان با حمل پلاکاردهایی که روی آن نوشته شده بود «متجاوزان آمریکایی را که دشمن قسم خورده مردم کره هستند نابود کنید»، در این گردهمایی شرکت کردند.

شرکت‌کنندگان در این گردهمایی، آمریکا را مقصر این جنگ دانستند و همچنین تاکید کردند که اگر کره شمالی قدرت بیشتری داشت، چنین دشمنی ریشه‌داری پیش نمی‌آمد و «سرزمین مادری ما به خون بی‌گناهان آلوده نمی‌شد.»

گفتنی است که حمایت‌های واشنگتن از سئول، به شدت گرفتن تنش‌ها در شبه جزیره کره منجر شده است.

جنگ کره در ۲۵ ژوئن ۱۹۵۰ آغاز شد؛ زمانی که تانک‌هایی به رهبری کره شمالی به کره جنوبی حمله کردند. ایالات متحده و ۲۰ کشور متحد دیگر در کنار کره جنوبی زیر پرچم سازمان ملل جنگیدند.

خبر مرتبط
کره شمالی عامل بازدارنده برای مسکو در جنگ است؟ روسیه به این کشور سلاح می‌دهد؟

اقتصادنیوز: پوتین گفت، روسیه شاید به تامین سلاح برای کره شمالی که واکنشی به تامین سلاح از سوی غرب برای اوکراین است، مبادرت بورزد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی