عراق تکذیب کرد/ حماس جابجا نمی شود

کدخبر: ۶۵۵۹۸۵
اقتصادنیوز: مشاور سیاسی نخست‌وزیر عراق گفت، دولت بغداد درخواستی مبنی بر پذیرش رهبران جنبش فلسطینی حماس یا انتقال دفتر سیاسی این گروه از دوحه، پایتخت قطر به بغداد دریافت نکرده است.
عراق تکذیب کرد/ حماس جابجا نمی شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «فادی الشمری» مشاور نخست‌وزیر عراق چهارشنبه در گفت‌وگو با روزنامه «الشرق الاوسط»، گزارش روزنامه «نشنال» امارات مبنی بر اینکه رهبری حماس قصد دارد از دوحه به بغداد نقل‌مکان کند و دفتر سیاسی این جنبش در آنجا به دلیل فشارهای آمریکا بر قطر باز شود، تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در این گزارش همچنین گفته شد که عراق با این امر موافقت کرده و متعهد شده است که از رهبران حماس محافظت کند.

با این حال مشاور «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق با رد این مطلب خبری گفت: «هیچ نوع دفتر مرکزی برای حماس افتتاح نخواهد شد و ما هیچ درخواستی برای میزبانی از رهبران حماس یا افتتاح دفتر رسمی این جنبش فلسطینی در عراق دریافت نکرده‌ایم.»

خبر مرتبط
یک مقام اسرائیلی افشا کرد: طرح تل‌آویو برای اداره غزه/ شکست حماس ممکن نیست

اقتصادنیوز: مشاور امنیت داخلی اسرائیل اعلام کرد که بررسی برای یافتن جایگزینی برای حماس با هدف اداره غزه آغاز شده است.

پیش از این، وزارت خارجه قطر هم گزارش‌هایی مبنی بر قصد بستن دفتر حماس در دوحه که از سال ۲۰۱۲ در آنجا وجود دارد و انتقال رهبران این جنبش به مکان دیگری را تکذیب کرده بود. پیشتر جنبش حماس اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر انتقال دفتر این جنبش به سوریه را هم تکذیب کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی