افشای کمک تسلیحاتی آمریکا به اسرائیل/ ارسال هزاران بمب ۲ هزار پوندی به تل‌آویو

کدخبر: ۶۵۶۳۲۱
اقتصادنیوز: به گفته دو مقام آمریکایی، واشنکتن از زمان آغاز جنگ در غزه، محموله‌های انبوه مهمات شامل بیش از ۱۰ هزار بمب دو هزار پوندی به اسرائیل ارسال کرده است.
افشای کمک تسلیحاتی آمریکا به اسرائیل/  ارسال هزاران بمب ۲ هزار پوندی به تل‌آویو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایلنا، دو مقام آمریکایی گفتند که دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهوری این کشور از زمان آغاز جنگ در غزه، محموله‌های انبوه مهمات شامل بیش از ۱۰ هزار بمب دو هزار پوندی بسیار مخرب و هزاران موشک هلفایر به اسرائیل ارسال کرده است.

بر اساس این گزارش، ایالات متحده حداقل ۱۴ هزار بمب دو هزار پوندی ام‌کی-۸۴، شش هزار و ۵۰۰ بمب ۵۰۰ پوندی، سه هزار موشک هوا به زمین هدایت‌شونده دقیق هلفایر، هزار فروند بمب سنگرشکن، ۲۶۰ بمب کوچک‌قطر هوا پرتاب و مهمات دیگر به اسرائیل منتقل کرده است. 

آمار محموله‌ها نشان می‌دهد که هیچ کاهش قابل توجهی در حمایت نظامی ایالات متحده از اسرائیل وجود نداشته است.

«تام کاراکو» کارشناس تسلیحاتی در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی، به رویترز گفت: «در حالی که این اعداد می‌توانند نسبتاً سریع در یک درگیری بزرگ مصرف شوند، این فهرست به وضوح نشان‌دهنده سطح قابل توجهی از حمایت ایالات متحده از متحدان اسرائیلی ما است». 

در اوایل این هفته، یک مقام ارشد دولت بایدن اعلام کرد که ایالات متحده از زمان آغاز جنگ شش میلیارد و ۵۰۰ دلار سلاح به اسرائیل ارسال کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی