خطر برکناری بیخ گوش کاخ سفید/ بایدن برای آتش بس غزه دست و پا می زند

کدخبر: ۶۵۶۳۵۵
اقتصادنیوز: وبگاه آمریکایی آکسیوس بامداد شنبه در گزارشی مدعی شد که دولت جو بایدن با تغییر برخی از مفاد پیشنهادی اخیر خود، تلاش دارد تا حماس و رژیم صهیونیستی را برای برقراری آتش بس ترغیب کند.
خطر برکناری بیخ گوش کاخ سفید/ بایدن برای آتش بس غزه دست و پا می زند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وبگاه آکسیوس در این گزارش افزود که دولت بایدن لحن خود را در مورد برخی از بخش‌های پیشنهاد آتش‌بس برای پر کردن شکاف‌ها بین حماس و (رژیم) اسرائیل تغییر داده است.

بر اساس این گزارش، تلاش‌های جدید واشنگتن با میانجی‌های قطری و مصری بر ماده هشت این پیشنهاد متمرکز است.

این گزارش می‌افزاید که مقامات آمریکایی پیش‌نویس جدیدی برای ماده هشت تهیه کرده‌اند و میانجی‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند تا حماس را برای پذیرش پیشنهاد جدید تحت فشار قرار دهند.

در این گزارش آمده است: واشنگتن به شدت در حال کار برای یافتن فرمولی است که به آتش بس در غزه انجامد و اگر حماس با فرمول جدید موافقت کند، توافق آتش بس حاصل خواهد شد.

خبر مرتبط
رقیب مستقل بایدن و ترامپ وارد رقابت شد/ بایدن تصمیم گیرنده اصلی در کاخ سفید نیست

اقتصادنیوز: نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا با تشبیه بایدن به یک عروسک خیمه‌شب‌بازی که ریسمان‌هایی که وی را به حرکت درمی‌آورند در اختیار افرادی هستند که شهروندان آمریکایی شناختی از آنها ندارند، گفت: من فکر می‌کنم دولت ما توسط افرادی ناشناس اداره می‌شود و این واقعاً ترسناک است.

پس از گذشت حدود ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

خبر مرتبط
انتقاد اوباما از عملکرد بایدن در مناظره اول ریاست جمهوری

اقتصادنیوز: اوباما در واکنش اولین مناظره بایدن با ترامپ نوشت: این انتخابات هنوز یک انتخاب بین کسی است که تمام عمرش برای مردم عادی جنگیده است و کسی که فقط به فکر خودش است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده باخته و حتی پس از حدود ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه از دست داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی