پاسخ قاطع پاکستان به قطعنامه آمریکایی/ در امور داخلی ما دخالت نکنید!

کدخبر: ۶۵۶۳۸۵
اقتصادنیوز: پاکستان پس از تصویب قطعنامه‌ای که مجلس نمایندگان آمریکا در مورد اعتبار انتخابات سراسری این کشور آسیای جنوبی در ماه فوریه مطرح کرد، واشنگتن را به تلاش برای «مداخله» در امور داخلی خود متهم کرد. این قطعنامه خواستار تحقیقات «کامل و مستقل» در مورد بی‌نظمی‌های ادعایی در انتخابات پاکستان شده است.
پاسخ قاطع پاکستان به قطعنامه آمریکایی/  در امور داخلی ما دخالت نکنید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حزب تحریک انصاف پاکستان (PTI) به رهبری عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان ادعا کرده برای رد پیروزی این حزب نتایج دستکاری شده است.

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت که اسلام‌آباد به «گفتگوی سازنده» و تعامل معتقد است، اما چنین قطعنامه‌هایی «نه سازنده و نه عینی» هستند.

بلوچ افزود: ما معتقدیم که زمان و زمینه این قطعنامه خاص با پویایی مثبت روابط دوجانبه ما همخوانی ندارد و ناشی از درک ناقص از وضعیت سیاسی و روند انتخابات در پاکستان است. 

خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان نیز از این قطعنامه انتقاد کرد و گفت: آمریکا حق دخالت در مسائل داخلی پاکستان را ندارد.

خبر مرتبط
رزمایش آمریکا در دریای فیلیپین/ موشک ضد کشتی آزمایش شد

اقتصادنیوز :گروه تفنگداران دریایی آمریکا در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد، نیروهای آمریکایی «با موفقیت» یک موشک ضد کشتی جدید را آزمایش کرده‌اند که یک کشتی هدف را در جریان تمرین‌های برگزار شده در دریای فیلیپین غرق کرد.

آصف در ایکس سابقه مشارکت ایالات متحده در برکناری دولت‌های خارجی در گذشته را زیر سوال برد و به حمایت این کشور از رژیم صهیونیستی در طول جنگ غزه اشاره کرد.

او نوشت: «این کشوری است که قرن بیستم را صرف سرنگونی دولت‌های منتخب دموکراتیک کرده و در حال حاضر نسل‌کشی فلسطینیان را تسهیل می‌کند».

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی