وزارت کشور برای برگزاری دور دوم انتخابات اعلام آمادگی کرد

کدخبر: ۶۵۶۴۴۰
اقتصادنیوز: وزیر کشور گفت: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شد انتخابات به دور دوم کشیده شود، تعرفه به‌میزان لازم به سایر کشورها ارسال شده است.
وزارت کشور برای برگزاری دور دوم انتخابات اعلام آمادگی کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز، شنبه، در نشست خبری پس از پایان دور اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری با اعلان پایان مرحله انتخابات گفت: یک بار دیگر در چند ماه گذشته توانستیم همگی با هم یک موفقیت را پشت‌سر بگذاریم، انتخاباتی با امنیت و سلامت کامل، رقابت جدی و حضور ارزشمند مردم پای صندوق‌های رأی انجام شد.

وی ادامه داد: نسبت به شمارش آرای انتخاباتی که تا 12 شب گذشته برگزار شد، توسط سخنگوی ستاد انتخابات اعلام گردید و شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانشان هیچ خللی در روند انتخابات ایجاد نکرد.

وزیر کشور ضمن تقدیر از دستگاه‌های اجرایی، امنیتی و نظارتی که مسئولیت‌های خود را در این انتخابات به‌درستی به‌جا آوردند، تأکید کرد: مردم عزیزمان توسط صداوسیما با نیازها و برنامه‌های آنها آشنا شدند.

وحیدی همچنین از نامزدها و همراهی آنان تشکر کرد و گفت: قدردانی اصلی مربوط به مردم عزیز است که حضور خوبی را در این انتخابات داشتند.

وزیر کشور با اشاره به برگزاری سه انتخابات طی چند ماه گذشته، افزود: حضور مردم در انتخابات فعلی هم بسیار مغتنم بود و در مرحله انتخابات هم به همین صورت بود.

وی خاطرنشان کرد: مردم چه در حضورهای خیابانی مثل تشییع شهدای پرواز اردیبهشت، اربعین و… و چه در انتخابات سنگ‌تمام می‌گذارند.

وحیدی با اشاره به شهادت تعدادی از نیروهای فراجا هنگام نقل و انتقال صندوق‌های سیار اخذ رأی، یاد این شهدا را گرامی‌داشت.

وزیر کشور ضمن گرامی‌داشت یاد شهید امیرعبداللهیان، گفت: این شهید پای صندوق‌های رأی آوردن ایرانیان مقیم خارج از کشور تأثیرگذار بودند.

وحیدی خاطرنشان کرد: امیدوارم روز جمعه دو کاندیدایی که خود را در معرض رأی مردم می‌گذارند، با هماهنگی ستادهایمان شاهد برگزاری انتخابات پرشور در سراسر کشور باشیم. 

وزیر کشور اعلام کرد: با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شد انتخابات به دور دوم کشیده شود، تعرفه به‌میزان لازم به سایر کشورها ارسال شده است.

وی گفت: کانادا حرکت بسیار زشتی داشت و به‌رغم اینکه بر دموکراسی تأکید دارند، اجازه ندادند رأی‌گیری در این کشور انفاق بیفتد و بعید است در دور دوم هم این اتفاق بیفتد. از سایر دولت‌ها که در برگزاری انتخابات همکاری کردند تشکر می‌کنیم.

وحیدی یادآور شد: موضوع تبلیغات نامزدها را از فردا تا روز چهارشنبه خواهیم داشت؛ روز 5شنبه سکوت تبلیغاتی خواهد بود و روز جمعه انتخابات برگزار می‌شود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی