جاسوسی سفارتخانه آمریکا در این کشور

کدخبر: ۶۵۶۴۹۹
اقتصادنیوز: شبکه جاسوسی آمریکا که در یمن بازداشت شده است، اعتراف کرد که رایزنی فرهنگی سفارتخانه ایالات متحده در صنعا با سازمان سیا در ارتباط بوده و این سفارتخانه در واقع به عنوان لانه جاسوسی و ابزاری برای تخریب عمل کرده‌است.
جاسوسی سفارتخانه آمریکا در این کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه المیادین به نقل از منابع خود اعلام کرد که بر اساس اعترافات این شبکه جاسوسی، رایزنی فرهنگی سفارت آمریکا همه گروه های جامعه یمن را هدف قرار داده و این نهاد، اقدام به جذب هسته‌هایی برای جمع آوری اطلاعات کرده است.

منابع مذکور همچنین تأکید کردند که در هفته های گذشته، یمن به صحنه توطئه ها و طرح های ویرانگر تبدیل شده است و مقامات نظام سابق یمن نیز در این زمینه نقش داشته‌اند.

براساس گزارش این منابع، اعترافات عناصر شبکه مذکور نشان می دهد که سفارت آمریکا و برخی از نهادها در صنعا از انحرافات در جامعه یمن حمایت کرده است.

خبر مرتبط
سنتکام مدعی سرنگونی ۷ پهپاد یمنی شد

اقتصادنیوز: فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) طی بیانیه‌ای مدعی سرنگونی هفت پهپاد انصارالله یمن شد.

سازمان عملیات و اطلاعات یمن روز دوشنبه (۲۱ خرداد) از کشف و متلاشی کردن یک شبکه گسترده جاسوسی وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی خبر داد.

«عبدالحکیم هاشم الخیوانی» رئیس سازمان امنیت و اطلاعات یمن در این باره، اعلام کرد: به یاری خداوند اعضای یک شبکه جاسوسی گسترده آمریکا و (رژیم) اسرائیل دستگیر شدند. شبکه جاسوسی آمریکا و اسرائیل برای چندین دهه در نهادهای رسمی و غیر رسمی به نمایندگی از دشمن نقش جاسوسی و خرابکاری داشته است.

الخیوانی گفت: شبکه جاسوسی آمریکا و اسرائیل مستقیماً با سازمان سیا در ارتباط بوده است. این شبکه جاسوسی مجهز به تکنیک‌ها، دستگاه‌ها و تجهیزات ویژه‌ای بوده که آنها را قادر می‌ساخت تا فعالیت‌های خود را مخفیانه انجام دهند.

خبر مرتبط
عملیات مشترک انصارالله یمن و مقاومت عراق/ هدفگیری چهار کشتی وابسته به اسرائیل

اقتصادنیوز: انصارالله یمن و نیروهای مقاومت عراق در یک عملیات مشترک، چهار کشتی وابسته به اسرائیل را هدف قرار دادند.

رئیس سازمان امنیت و اطلاعات یمن افزود: اعضای شبکه جاسوسی آمریکا و اسرائیل و افسران آمریکایی از موقعیت‌های شغلی خود در سفارت آمریکا برای انجام فعالیت‌های خرابکارانه سوء استفاده کردند. پس از خروج سفارت آمریکا از صنعا، عناصر شبکه جاسوسی تحت پوشش سازمان‌های بین‌المللی به اجرای برنامه‌های خرابکارانه خود ادامه دادند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی