سرنگونی کابینه نتانیاهو در جریان است

کدخبر: ۶۵۶۵۰۸
اقتصادنیوز: رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) در سخنانی از مذاکرات با طرف‌های مختلف به منظور سرنگون کردن کابینه این رژیم خبر داد.
سرنگونی کابینه نتانیاهو در جریان است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «یائیر لاپید» رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: مذاکراتی با احزاب مختلف از جمله اعضای حزب «لیکود» برای سرنگونی کابینه نتانیاهو در جریان است.

لاپید با تاکید بر اینکه «برای نجات اسرائیل، کابینه نتانیاهو را سرنگون خواهیم کرد»، گفت: من از توقف جنگ در غزه به منظور دستیابی به توافقی برای بازگرداندن افراد ربوده شده (اسرای صهیونیست) و آرام کردن جبهه شمال حمایت می‌کنم.

رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی همچنین ادامه داد: تمام قابلیت‌های نظامی و اداری حماس باید از بین برود اما این موضوع به اندازه مساله بازگرداندن ۱۲۰ ربوده شده (اسیر) باقی مانده در غزه فوری نیست.

این اظهارات درحالی بیان شده است که خانواده های اسرای صهیونیست در نوار غزه که به شدت از بی توجهی کابینه رژیم اشغالگر به سرنوشت فرزندانشان خشمگین هستند، امروز با صدور فراخوانی خواستار تظاهرات علیه کابینه شدند.

خبر مرتبط
لاپید اعتراف کرد/ اسرائیل درحال از دست دادن جایگاه خود در جامعه بین‌المللی است

لاپید گفت: کابینه کنونی با ریاست بنیامین نتانیاهو مانع توافق عادی سازی روابط با عربستان است چراکه با به رسمیت شناختن کشور فلسطین که یکی از شروط عربستان است، مخالف است.

 پس از عملیات «طوفان الاقصی» در ۱۵ مهرماه سال گذشته، سیستم امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی به هم ریخته است و به عقیده بسیاری از کارشناسان، این رژیم دیگر نخواهد توانست وضعیت گذشته را بازیابد.

تشدید اختلافات داخلی میان سران رژیم صهیونیستی درباره مقصران شکست از مقاومت فلسطین و حزب‌الله نیز بر دامنه تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی افزوده است و اغلب صهیونیست‌ها، نتانیاهو را مقصر این شکست می‌دانند و خواستار سرنگونی وی هستند.

خبر مرتبط
لاپید: نتانیاهو هیچ هدف سیاسی ساخته شده ای در غزه ندارد/ انحلال کابینه نزدیک است؟

اقتصادنیوز: رئیس اپوزیسیون رژیم اسرائیل گفت که دولت نتانیاهو شکست خورده است و در این جنگ هیچ نوع هدف سیاسی در غزه و لبنان ندارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی