حماس و مصر درباره توافق آتش بس، تلفنی رایزنی کردند

کدخبر: ۶۵۶۵۱۴
اقتصادنیوز: جنبش حماس امروز (شنبه) از گفت‌وگوی تلفنی رئیس دفتر سیاسی این جنبش و رئیس دستگاه اطلاعات مصر با محوریت مذاکرات دستیابی به توافق آتش‌بس خبر داد.
حماس و مصر درباره توافق آتش بس، تلفنی رایزنی کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس امروز یک تماس تلفنی را از «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعات مصر دریافت کرد.

طبق این بیانیه، هنیه و عباس کامل در این تماس تلفنی درباره روند مذاکرات جاری برای دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه و تبادل اسیران میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی رایزنی کردند.

رئیس دستگاه اطلاعات مصر همچنین شهادت شماری از اعضای خانواده اسماعیل هنیه و به ویژه خواهر بزرگ‌تر وی را تسلیت گفت.

خبر مرتبط
اذعان فرمانده اسرائیل به قدرت حماس/ادعای نتانیاهو غلط از آب درآمد

اقتصادنیوز: یک فرمانده صهیونیست برخلاف ادعاهای نتانیاهو به توان بالای نظامی حماس اذعان کرد و گفت که از بین بردن حماس در رفح حداقل دو سال زمان می‌برد.

جنبش حماس و رژیم صهیونیستی مدتی است که با میانجیگری مصر، قطر و آمریکا در حال مذاکره غیرمستقیم با هدف دستیابی به توافق آتش‌بس و تبادل اسیران هستند اما این مذاکرات به دلیل کارشکنی‌های رژیم اشغالگر و اصرار آن بر ادامه حملات به نوار غزه بی‌نتیجه بوده است.

در همین راستا، قطعنامه پیشنهادی «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا در زمینه آتش‌بس در نوار غزه، بدون هیچ مخالفت و وتویی در نشست روز دوشنبه به وقت محلی این شورا (۱۰ ژوئن ۲۰۲۴ برابر با ۲۱ خرداد ۱۴۰۳) تصویب شد.

در این قطعنامه هفت بندی آمده است که قطعنامه پیشنهادی آمریکا تمام قطعنامه‌های مربوطه در مورد وضعیت خاورمیانه از جمله موضوع فلسطین را یادآور می‌شود و بر اهمیت تلاش‌های دیپلماتیک مستمر مصر، قطر و آمریکا با هدف دستیابی به یک توافق آتش‌بس جامع شامل سه مرحله تاکید می‌کند.

خبر مرتبط
مقام ارشد حماس جزئیاتی از سفرش به مسکو را فاش کرد

اقتصادنیوز: معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس که در حال حاضر در مسکو به سر می‌برد، در اظهاراتی به تشریح دلایل انجام این سفر، سرنوشت مذاکرات غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی، احتمال شکل‌گیری جنگ منطقه‌ای و دستاوردهای عملیات «طوفان الاقصی» پرداخت.

با وجود تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره آتش‌بس در غزه اما رژیم صهیونیستی بر ادامه جنگ تا زمان دستیابی به اهداف متوهمانه صهیونیست‌ها اصرار دارد و بی‌توجه به این قطعنامه برای دویست و شصت و هفتمین روز همچنان به حملات جنایتکارانه خود علیه اهالی غزه ادامه‌ می‌دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی