توصیه یک جنبش در آمریکا به بایدن: مسیرت را درباره غزه عوض کن!

کدخبر: ۶۵۶۵۲۷
اقتصادنیوز: "جنبش ملی غیرمتعهد" که از نحوه مدیریت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جنگ غزه انتقاد کرده از بایدن خواست که از اهرم خود برای برقراری آتش بس در غزه استفاده و مسیر خود را در خصوص غزه تغییر دهد.
توصیه یک جنبش در آمریکا به بایدن: مسیرت را درباره غزه عوض کن!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این ائتلاف که از یک کارزار در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری میشیگان به وجود آمد، در بیانیه ای گفت: اگر می خواهید ۷۰۰ هزار رای دموکرات را بدست آورید که در انتخابات مجدد به شما کمک کنند، باید یک آتش بس دائمی، تحریم تسلیحاتی و عدم ارسال سلاح ساخت آمریکا برای جنگ و اشغال توسط اسرائیل را تضمین کنید.

در ادامه این بیانیه آمده است: نبرد برای جذب آرای ملت ما نیازمند تغییر مسیر از سوی بایدن است نه ارسال بمب های جدید به اسرائیل.

جنبش های غیرمتعهد آمریکا ۲۹ نماینده در چندین ایالت این کشور دارد و به کنوانسیون ملی دموکرات ها که در ماه اوت در شیکاگو برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که واشنگتن فقط در ماه مه (ماه گذشته میلادی) سه میلیارد دلار کمک نظامی در اختیار (رژیم) اسرائیل قرار داده است.

خبر مرتبط
نظرسنجی جدید از رقابت جو بایدن و دونالد ترامپ/نمره قبولی به این نامزد رسید+عکس

اقتصادنیوز: نتایج تازه‌ترین نظرسنجی شبکه سی ان ان نشان می‌دهد اکثر ناظران دونالد ترامپ را پیروز نخستین مناظره انتخاباتی می‌دانند.

در سال‌های اخیر، بودجه کمک‌های نظامی آمریکا به رژیم اسرائیل در چارچوب تفاهم‌نامه‌های ۱۰ ساله تعریف شده‌است و جدیدترین تفاهم‌نامه نیز در سال ۲۰۱۶ امضا شده که بر اساس آن واشنگتن متعهد است ۳۸ میلیارد دلار کمک نظامی بین سال‌های مالی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ به رژیم اسرائیل ارائه دهد که میانگین سالیانه آن ۳.۸ میلیارد دلار کمک نظامی است.

مقام ارشد دولت آمریکا که خواست نامش فاش نشود در مورد کمک بیش از ۶.۵ میلیارد دلاری به تل آویو از هفتم اکتبر به خبرنگاران گفت: این یک اقدام بزرگ و فقط یک محموله متوقف شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی