تهدید وزیر اقتصاد اسرائیل: شهرک‌سازی را گسترش می‌دهیم

کدخبر: ۶۵۶۵۵۱
اقتصادنیوز: وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی به طرح کشورهای پیشگام در شناسایی کشور مستقل فلسطینی واکنش نشان داد.
تهدید وزیر اقتصاد اسرائیل: شهرک‌سازی را گسترش می‌دهیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پایگاه خبری روسیا الیوم روز شنبه به نقل از رسانه‌های عبری گزارش داد که بتسلئیل اسموتریچ، وزیر اقتصاد اشغالگران در تهدیدی آشکار علیه اقدام دیپلماتیک کشورهای حامی دولت مستقل فلسطین وعده داد: شهرک سازی‌ها در کرانه باختری را گسترش دهد.

وزیر تندرو نتانیاهو تهدید کرد که هر کشوری که کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد، به زودی با احداث هر شهرکی در کرانه باختری به اسم آن کشور نام گذاری خواهیم کرد. وی از وعده اسکان یک میلیون شهرک نشین صهیونیست در کرانه باختری خبر داد. این اقدام قرار است با ساخت ۵ شهرک جدید در این منطقه انجام شود.

اکنون ۷۰۰ هزار شهرک نشین در کرانه باختری مستقر هستند که معادل ۱۰ درصد از جمعیت رژیم جعلی صهیونیستی است. برنامه ریزی‌های جدید تل آویو بر پایه گسترش این شهرک نشینی‌ها استوار است. اسموتریچ اقدام جدید را تلاشی برای خنثی سازی اقدامات بین المللی در به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین خواند. وی در این باره گفت: به ازای هر کشوری که کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد، ما اقدام به ساخت یک شهرک در کرانه باختری می‌کنیم.

در واکنش به این اقدام غیرقانونی صهیونیست‌ها در توسعه شهرک‌های اشغالی در کرانه باختری و قدس شرقی، وزارت خارجه مصر با انتشار بیانیه‌ای شدید اللحن اقدام سران اشغالگر قدس به تصویب احداث ۵ شهرک اشغالی دیگر در کرانه باختری را محکوم کرد و این اقدام را همزمان با جنگ غزه واکنشی از سوی اشغالگران برای از بین بردن زمینه تشکیل دولت مستقل قانونی فلسطینیان بر پایه حقوق مسلم و خدشه ناپذیر فلسطینی‌ها دانست.

گفتنی است که مقامات صهیونیست طی طرحی بلند پروازانه به دنبال ضمیمه کردن کرانه باختری به این رژیم هستند؛ اقدامی که با توجه به حضور چند میلیون فلسطینی در این منطقه بسیار دشوار است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی