مردم آمریکا از بایدن ناامید شدند/ نظرسنجی های جدید چه می گویند؟

کدخبر: ۶۵۶۷۱۶
اقتصادنیوز: نتایج نظرسنجی‌های انجام شده بعد از اولین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری در آمریکا نشان می‌دهد که بیشتر مردم آمریکا تمایلی به دو نامزد حاضر ندارند. ۷۲درصد از مردم آمریکا هم نسبت به «توانایی شناختی» جو بایدن رئیس جمهور کنونی و دموکرات این کشور تردید دارند.
مردم آمریکا از بایدن ناامید شدند/ نظرسنجی های جدید چه می گویند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نظرسنجی‌ها بعد از اولین مناظره جو بایدن و دونالد ترامپ نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا که پنج‌شنبه شب برگزار شد، نشان می‌دهد بسیاری از مردم آمریکا از بایدن نا امید شده‌اند.

طبق نظرسنجی انجام شده توسط شبکه آمریکایی سی‌بی‌اس که ۷۲درصد از مردم آمریکا معتقدند که بایدن سلامت ذهنی و توان شناختی لازم برای پست ریاست ‌جمهوری را ندارد. این رقم رشدی هفت امتیازی نسبت به سه هفته قبل را نشان می‌دهد.

رای دهندگان اساساً در مورد اینکه آیا دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، سلامت روانی و شناختی برای این شغل دارد یا خیر، اختلاف نظر دارند. ۵۰ درصد با ترامپ موافق هستند و ۴۹ درصد هم گفته‌اند که تمایلی به رای دادن به رئیس جمهور سابق آمریکا ندارند.

خبر مرتبط
نظر جیل بایدن درباره انصراف جو از انتخابات چیست؟

اقتصادنیوز: بنا به اعلام یک رسانه آمریکایی، همسر رئیس جمهور این کشور می تواند در تصمیم وی برای انصراف از انتخابات بسیار تاثیرگذار باشد.

علاوه بر این، این نظرسنجی نشان داد که تعداد زیادی از آمریکایی‌ها معتقدند که رئیس‌جمهور نباید برای انتخاب مجدد نامزد شود.

ان‌بی‌سی نیوز گزارش داد که بایدن یکشنبه با خانواده‌اش در کمپ دیوید ملاقات می‌کند تا درباره آینده کارزار انتخاباتی خود صحبت کند.

خبر مرتبط
درخواست نیکی هیلی از جمهوری‌خواهان/برای انصراف بایدن از انتخابات آماده شوید

اقتصادنیوز: ک عضو حزب جمهوری خواه آمریکا، انصراف «جو بایدن» از انتخابات ریاست جمهوری این کشور را محتمل دانست.

این شبکه تلویزیونی روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه خود گزارش داد که حضور بایدن در رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۲۴ به نظر همسر وی بستگی دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی