سفارت ایران در لندن بیانیه داد/ انگلیس پاسخگوی رفتار شبه تروریستی اش باشد

کدخبر: ۶۵۶۷۴۰
اقتصادنیوز: کاردار سفارت ایران در لندن تاکید کرد: متعرضین به رای دهندگان باید پاسخگوی رفتار‌های شبه تروریستی خود باشند.
سفارت ایران در لندن بیانیه داد/ انگلیس پاسخگوی رفتار شبه تروریستی اش باشد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی متین‌فر کاردار و سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن نوشت: بدین وسیله بر خود واجب می‌دانم از مشارکت همه ایرانیان عزیز مقیم بریتانیا در مرحله اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری و همکاری و همراهی آنان با سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن و هیات‌های اجرایی - نظارتی قدردانی و سپاسگزاری کنم.

وی افزود: علی‌رغم جو سازی و بی اخلاقی معاندین در برخی از شعبات اخذ رای، میزان مشارکت در انتخابات مرحله اول، با باهمراهی مردم عزیز مقیم انگلستان از میزان مشارکت در انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری، بالاتر رفت و این خود نشانی از صلابت ایرانیان مقیم از یک سو و پوچی رفتار‌های تکفیری و مستبدانه معاندین سست عنصر انقلاب اسلامی از سویی دیگر است.

خبر مرتبط
فعالیت‌های بیمارستان‌های لندن متوقف شد/ علت چیست؟

گزارش‌های رسانه‌ای از وقوع حمله سایبری علیه بیمارستان‌های پایتخت انگلیس حکایت دارند.

متین‌فر ادامه داد: روشن است که پیگیری‌های این سفارت برای احقاق حقوق هموطنانی که در جریان انتخابات مورد هجمه روانی و فیزیکی، جریان و اقلیت داعشی معاندین قرار گرفته اند از جمله وظایف غیر قابل تردید سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن است.

کاردار و سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن اضافه کرد: همه افرادی که متعرض رای دهندگان در یک فرایند دمکراتیک برای انتخاب رئیس جمهور جدید ایران شده اند، به انحا مختلف باید در دادگاه‌های انگلیس پاسخگوی اعمال و رفتار‌های شبه تروریستی خود باشند.

وی گفت: مدارک رفتار‌های خشونت آمیز با رای دهندگان، شعار‌های نفرت آمیز و تعارضات فیزیکی به هموطنان عزیز جمع آوری شده و در کانال‌های مناسب برای پیگیری حقوقی در اختیار مقام‌های مرتبط در بریتانیا قرار داده خواهد شد.

خبر مرتبط
هشدار جدی مسکو به لندن/انزوای روسیه پذیرفتنی نیست

اقتصادنیوز: وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای به انگلیس اخطار داد که اقدامات لندن در راستای بدنام‌کردن مسکو با واکنش قاطع و شدید روسیه مواجه خواهد شد.

کاردار و سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن ادامه داد: امیدواریم هموطنان غیور و وفادار ایران اسلامی، با مشارکت گسترده در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری که روز جمعه پنجم جولای در شعب اخذ رای در بریتانیا برگزار خواهد شد، گام بزرگی را که جمعه گذشته در جهت تحقق رکن جمهوریت نظام برداشته اند را تکمیل نمایند. 

متین‌فر با بیان اینکه تردید نکنید که معاندین داعشی، از این حضور غیرتمندانه شما، عصبانی‌اند و ان‌شاءالله روز جمعه آینده عصبانی‌تر هم خواهند شد، گفت: در اطلاعیه‌های بعد جزئیات برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، اطلاع رسانی خواهد شد.

کاردار و سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن در پایان خاطرنشان کرد: وعده ما جمعه پنجم جولای در شعب دهگانه اخذ رای در لندن و شهر‌های دیگر بریتانیا.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی