هلال احمر غزه فاش کرد/ یک قدم تا قحطی سراسری فاصله داریم

کدخبر: ۶۵۶۷۴۹
اقتصادنیوز: جمعیت هلال احمر فلسطین خواستار بازگشایی تمامی گذرگاه‌های مرزی به غزه شد.
هلال احمر غزه فاش کرد/ یک قدم تا قحطی سراسری فاصله داریم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  شرایط انسانی در نوار غزه به حدی بحرانی است که تنها یک گام تا رسیدن به یک فاجعه بشردوستانه و قحطی سراسری در این باریکه فاصله باقی مانده است؛ موضوعی که نهادهای بین المللی و حقوق بشری به طور مرتب در حال هشدار پیرامون آن هستند.

بر این اساس، جمعیت هلال احمر فلسطین با اشاره به شرایط وخیم در غزه، خواستار بازگشایی گذرگاه‌های مرزی به این باریکه شد.

این جمعیت در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) در این باره نوشت: شرایط انسانی در غزه وخیم است به طوری که اکنون تقریباً تمامی فلسطینیان ساکن در این باریکه از عدم امنیت غذایی شدید رنج می‌برند. از این رو، ما خواستار بازگشایی تمامی گذرگاه‌های مرزی با هدف اطمینان از ورود کمک‌های بشردوستانه پایدار به غزه هستیم.

خبر مرتبط
قاهره تکذیب کرد/ به نوار غزه وارد نشدیم

اقتصادنیوز: رسانه‌های مصری به نقل از یک منبع بلندپایه گزارش داد قاهره ورود هرگونه نیروهای مصری به نوار غزه را رد می‌کند.

جمعیت هلال احمر فلسطین همچنین خواستار توقف جلوگیری از توزیع کمک‌ها در میان نیازمندان شد؛ موضوعی که تهاجم مداوم ارتش صهیونیست و هدف قرار دادن امدادگران از جمله موانع بزرگ در این مسیر است.

اکنون از جمعیت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری غزه پیش از جنگ بیش از ۱۲۰ هزار نفر کشته و زخمی شده و بیش از ۲ میلیون نفر نیز در داخل این باریکه از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند و به کمک‌های امدادی وابسته هستند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی