پیش گویی رئیس جمهور این کشور از گسترش جنگ اسرائیل و غزه

کدخبر: ۶۵۶۸۰۰
اقتصادنیوز: الکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان در اظهاراتی با بیان این ادعا که وقوع جنگ میان حزب الله و رژیم صهیونیستی تقریباً حتمی است، تاکید کرد: این جنگ که اجتناب از آن تقریباً غیرممکن است، غرب و شرق را به طور کامل درگیر خواهد کرد.
پیش گویی رئیس جمهور این کشور از گسترش جنگ اسرائیل و غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ووچیچ در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی محلی در ادامه سخنان خود با اشاره به تداوم سیاست‌های به شدت رادیکال ضد روسیه در اتحادیه اروپا، گفت: همچنین ما شاهد این هستیم که تداوم اتخاذ سیاست‌های افراطی ضد روسیه در اتحادیه اروپا نیز در حال سوق دادن ما به سمت آغاز یک درگیری جهانی است.

رئیس جمهور صربستان با بیان اینکه سرسختی بروکسل در مقابل روسیه، در نهایت مسکو را مجبور می‌کند که تا آخر به جنگ ادامه دهد، خاطرنشان کرد: هیچ فلسفه بزرگی در این میان وجود ندارد و همه چیز روشن و بدون ابهام است؛ وقتی شما با رویکرد و سیاست‌های خود این پیام را به روس‌ها می‌دهید که «ما می‌خواهیم شما ناپدید شوید!»، از آنها چه انتظاری دارید؟

خبر مرتبط
گالانت مدعی شد: ادامه جنگ غزه تا تحقق اهداف تل‌آویو!

اقتصادنیوز: وزیر جنگ اسرائیل مدعی شد که جنگ در غزه ادامه می‌دهیم.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر اینکه در این حالت، مشخص است که روسیه هم با استفاده از تمام سلاح‌هایی که در اختیار دارد، تا آخر به جنگ ادامه خواهد داد؛ تصریح کرد: بنابراین از این دیدگاه نیز باز غرب و شرق هیچ شانسی برای اجتناب از درگیری جهانی ندارند.

رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

ولادیمیر پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

خبر مرتبط
هلال احمر غزه فاش کرد/ یک قدم تا قحطی سراسری فاصله داریم

اقتصادنیوز: جمعیت هلال احمر فلسطین خواستار بازگشایی تمامی گذرگاه‌های مرزی به غزه شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی