برنامه دولت جلیلی درباره اینترنت/ سرعت اینترنت ثابت باید 50 برابر شود

کدخبر: ۶۵۶۸۲۹
اقتصادنیوز: سعید جلیلی در حاشیه نمایشگاه الکامپ گفت: سرعت اینترنت موبایل حداقل ۱۰ برابر و اینترنت ثابت باید ۵۰ برابر افزایش پیدا کند.
برنامه دولت جلیلی درباره اینترنت/ سرعت اینترنت ثابت باید 50 برابر شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  در نشست با فعالان اقتصاد دیجیتال کشور در حاشیه نمایشگاه الکامپ طی سخنانی اظهار داشت: اکنون به لحاظ فنی و اقتصادی برای توسعه فیبر نوری مشکلی وجود ندارد لذا فیبر نوری تاکنون 40 درصد پیشرفت داشته است و یکی از مباحث مهم است که باید ادامه پیدا کند و به 100 درصد برسد.

وی افزود: سرعت اینترنت موبایل حداقل 10 برابر و اینترنت ثابت باید 50 برابر افزایش پیدا کند و جزو برنامه‌هایی است که برای آن بررسی‌های لازم انجام گرفته است.

جلیلی با انتقاد از روند تامین و تخصیص ارز گفت: به عنوان نمونه برای تامین زیرساخت و  تجهیزات، ثبت سفارشی صورت می‌گیرد و قرار است که ارز تخصیص یابد و ممکن است پس از آن در بانک مرکزی 3 تا 4 ماه طول بکشد. وزارتخانه‌های صمت، کشاورزی، بهداشت و بانک مرکزی باید در زمینه تخصیص ارز ورود کنند و  فرآیند تامین و تخصیص ارز نباید طولانی بشود.

خبر مرتبط
جلیلی از یزد به الکامپ رسید

اقتصادنیوز: نشست سعید جلیلی نامزد راه یافته به مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با فعالان اقتصاد دیجیتال کشور در تالار خلیج فارس محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در برنامه هفتم توسعه جایگاه ویژه‌ای برای فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده و دولت باید فناوری اطلاعات را از سهم 7.9 درصدی به 15 درصد در 5 سال آینده برساند.

وی عنوان کرد: دولت باید بتواند بستری را ایجاد کند که هر کسی نقش خودش را به بهترین شکل ایفا کند و منظور ما از دولت نقش‌آفرین این است؛ البته مقاومت‌هایی در این زمینه صورت می‌گیرد و جاده‌ی هموار برای این کار وجود ندارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در هشت سال منتهی به سال 1400، رشد کشور منفی و صفر شد و به متوسط هفت‌دهمِ درصد رسید. جبران این عقب‌ماندگی باید با رشد جهش‌گونه صورت گیرد.

خبر مرتبط
اظهارات جنجالی عضو شورای شهر تهران: از تریبون شورای شهر به نفع جلیلی و علیه پزشکیان صحبت کردم؛ کار خوبی کردم

اقتصادنیوز: صادقی، عضو شورای شهر تهران با وجود منع قانونی از تریبون رسمی پارلمان شهری پایتخت به حمایت از جلیلی و تخریب پزشکیان پرداخت.

جلیلی با اشاره به شعار انتخاباتی خود، اظهار داشت: وقتی از یک جهان فرصت سخن می‌گوییم حتماً یکی از آنها فرصت اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی است و باید از این فرصت‌ها استفاده حداکثری کرد. تا این فرصت خود را در بخش‌های مختلف از جمله اقتصاد، تجارت، صنعت حتی فرهنگ و آموزش پرورش نیز خود را نشان دهد و دولت در این میان باید نقش حکمرانی داشته باشد زیرا در میان آحاد مردم ظرفیت‌هایی که وجود دارد و اینها فرصتی برای دولت محسوب می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی