تحریم های طالبان در نشست دوحه لغو شد

کدخبر: ۶۵۶۹۳۹
اقتصادنیوز: سرپرست هیأت طالبان در نشست دوحه از وعده‌ی برداشته شدن تحریم‌ها علیه افغانستان خبر داد.
تحریم های طالبان در نشست دوحه لغو شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی طالبان و سرپرست هیأت این گروه در نشست دوحه از وعده‌ی برداشته شدن تحریم‌ها علیه افغانستان در این نشست خبر داد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی حکومت و رییس هیأت نمایندگان طالبان در سومین نشست دوحه با نشر بیانیه ای کوتاه در صفحه ایکس خود دور دوم نشست امروز را خوب توصیف کرد و افزود: اکثر کشورها از بخش خصوصی افغانستان حمایت کرده‌اند.

مجاهد همچنین در رابطه با برداشته شدن محدودیت‌های اقتصادی گفت: وعده داده شد که محدودیت‌های کانال های بانکی و اقتصادی برداشته شود.

خبر مرتبط
طالبان آماده مذاکره است/ 20 سال زورگویی آمریکا شکست خورد

اقتصادنیوز: سهیل شاهین از اعضای هیات طالبان در نشست دوحه اظهار کرد: ۲۰ سال زورگویی آمریکایی‌ها شکست خورد؛ اکنون آماده تعامل هستیم.

سخنگوی  طالبان در سومین نشست دوحه، مواضع کشور‌هایی چون روسیه، چین، ایران، پاکستان، قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان، امریکا و سازمان همکاری اسلامی را در دور دوم این نشست قابل تقدیر دانست.

مجاهد پیش از این نیز در جمع‌بندی روز نخست نشست سوم دوحه گفت اکثر کشورها روحیه همکاری با حکومت سرپرست کابل را دارند و کشورهای اشتراک کننده به هیچ وجه حاضر به حمایت از مخالفان نظامی طالبان نخواهند بود.

خبر مرتبط
طالبان نسبت به عملیات های فرامرزی پاکستان به افغانستان واکنش نشان داد

اقتصادنیوز: وزارت دفاع طالبان در واکنش به عملیات‌های فرامرزی پاکستان به افغانستان اعلام کرد هرکس به حریم ما تجاوز کند، مسئولیت عواقبش با خود آنان است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی