سفیر ایران در سودان استوارنامه خود را تقدیم کرد

کدخبر: ۶۵۶۹۴۴
اقتصادنیوز: حسن شاه حسینی رونوشت استوارنامه خود را تقدیم قائم مقام وزارت خارجه سودان کرد.
سفیر ایران در سودان استوارنامه خود را تقدیم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سودان در اولین روز ورود به این کشور رونوشت استوارنامه خود را به حسین الامین الفاضل، قائم مقام وزارت امور خارجه سودان تقدیم کرد.

قائم مقام وزارت خارجه سودان ضمن خیر مقدم به سفیر ایران و ابراز مجدد همدردی و تاسف عمیق خود، دولت و ملت سودان نسبت به حادثه تلخ شهادت آیت الله رئیسی و امیرعبدالهیان، رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه در سانحه هوایی، تاکید کرد: ما نسبت به توسعه روابط خود با ایران اهتمام ویژه داریم و سفیر جمهوری سودان در تهران نیز تعیین شده است و آمادگی دارد در آینده نزدیک به تهران سفر نماید.

خبر مرتبط
درگیری سودان و امارات جدی شد/ صدور یک بیانیه مهم

اقتصادنیوز: وزارت خارجه سودان با صدور بیانیه‌ای درخصوص بحران با امارات اعلام کرد که سخنرانی نماینده خارطوم در نشست شورای امنیت سازمان ملل، موضع رسمی سودان در قبال بحران و درگیری با نماینده امارات را نشان می‌دهد.

در این دیدار شاه حسینی علاوه بر تشکر از استقبال به موقع و گرم طرف سودانی، سلام‌های سرپرست وزارت خارجه کشورمان را به همتای سودانی ابلاغ نموده و خاطرنشان کرد آمادگی دارد تمام تلاش خود را برای توسعه روابط میان دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی بکار گیرد.

این دیدار در حالی صورت گرفت که آقای حسین عوض، وزیر خارجه سودان در سفری در خارج از کشور بسر می‌برد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی