اعلام آمادگی کرملین برای هر گونه مذاکره جهت مساله اوکراین

کدخبر: ۶۵۶۹۷۲
اقتصادنیوز: سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه برای هرگونه مذاکره جهت حل مساله اوکراین آماده است.
اعلام آمادگی کرملین برای هر گونه مذاکره جهت مساله اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز دوشنبه طی اظهاراتی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کشورش برای هرگونه مذاکره جهت حل و فصل مساله اوکراین آماده است.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه سپس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا روسیه برای مذاکرات با اوکراین از طریق میانجیگران آماده است؟ گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بارها اعلام کرده است که برای هرگونه ارتباطات و گفتگو برای دستیابی به اهداف تعیین شده آماده است.

سخنگوی کاخ کرملین درباره تقویت حضور نظامیان اوکراین در مرز بلاروس نیز افزود: البته این وضعیت نه تنها برای مینسک، بلکه برای مسکو نیز نگران کننده و تحریک آمیز است.

خبر مرتبط
روسیه شهروندان این کشور را تحریم کرد/ این 99 نفر اجازه ورود به روسیه را ندارند

اقتصادنیوز: وزارت خارجه روسیه از ممنوعیت ورود ۹۹ شهروند کانادا به خاک این کشور خبر داد.

گفتنی است که «پاول موراوینکو» رئیس ستادکل ارتش بلاروس و معاون اول وزیر دفاع ساعاتی پیش اعلام کرد که ارتش این کشور برای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی آموزش دیده است و در صورت تهدید حاکمیت، آماده استفاده از آن خواهد بود.

موراوینکو در گفتگویی تلویزیونی دراین‌باره گفت «یکی از آخرین استدلال‌ها و ایده‌هایی که به عنوان عامل بازدارنده (در برابر تجاوز علیه بلاروس) عمل می‌کند، بازگشت سلاح‌های هسته‌ای غیراستراتژیک به خاک کشورمان است.»

خبر مرتبط
ریاست دوره ای شورای امنیت به روسیه رسید

اقتصادنیوز: روسیه یکی از ۵ عضو دائم و دارای حق وتوی شورای امنیت ریاست دوره ای این شورا را در ماه جاری میلادی (جولای) بر عهده دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی