واکنش روحانی به اظهارات یک کاندیدا در مناظره + فیلم

کدخبر: ۶۵۷۱۲۹
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور دوره‌های یازدهم و دوازدهم نسبت به اظهارات یکی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری در مناظره دیشب واکنش نشان داد.
واکنش روحانی به اظهارات یک کاندیدا در مناظره + فیلم

به گزارش اقتصادنیوز، حسن روحانی، رئیس‌جمهور دوره‌های یازدهم و دوازدهم، در پاسخ به ادعای یکی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در مناظره دیشب (۱۱ تیر) درباره کاهش تراز تجاری با کشور همسایه شمالی در دولت قبل گفت اکثر تجارت ما با آن کشور در حوزه خرید گاز بود و چون با برجام در تولید گاز خودکفا شدیم، دیگر نیاز به خرید گاز نداشتیم. به دلیل برجام ما در بنزین هم خودکفا شدیم.

روحانی:

مردم بزرگوار ایران! انتخابات این جمعه ۱۵ تیرماه بسیار مهم است. دلیل آن مناظرات دیشب بود. یک طرف واقعیت را برای مردم نمی‌گوید. یک طرف صداقت ندارد. وقتی تحریم برداشته شد مردم احساس کردند که هوای جدیدی وارد فضای اقتصادی کشور شده است.

خبر مرتبط
نامه جدید حسن روحانی به کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری/ اعلام آمادگی برای پاسخ به ادعاها

اقتصادنیوز:‌ دفتر رئیس‌جمهور ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در نامه چهارم خود به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، مجدداً آمادگی حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی برای پاسخ به ادعاهای سیاسی، دروغ‌های آماری و تحریف واقعیات در مناظره‌های انتخاباتی را اعلام کرد.

مردم! اگر ما در بنزین خودکفا شدیم دلیل آن برجام بود. برجام بود که باعث شد همه کمپرسورهایی که در گمرکات کشورهای دیگر به خاطر تحریم توقیف شده بود و به کشور نمی‌آمد، بعد از برجام توانستیم همه آن‌ها را بیاوریم و ستاره خلیج فارس راه افتاد. مسئول قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) در پروژه ستاره خلیج فارس به من گفت ما از شما تشکر می‌کنیم، شما چرا از ما تشکر می‌کنید؟ اگر برجام نبود ده یا بیست سال دیگر هم ستاره خلیج فارس راه نمی‌افتاد. برجام بود که اینجا را راه انداخت، ما را در بنزین و گازوئیل خودکفا کرد. برجام بود که بسیاری از پروژه‌هایی که در پارس جنوبی خوابیده بود به خاطر بخش‌هایی که نیاز بود وارد کنیم را ما وارد کردیم و در بحث گاز خودکفا شدیم.

اینکه این آقا در مناظره می‌گوید تراز تجاری ما یا حد تجارتی که با یک کشور همسایه داشتیم کم شد، چون از آن کشور همسایه گاز می‌خریدیم. آن پولی که شما می‌گویید اکثراً پولی است که ما برای خرید گاز می‌دادیم. ما در گاز خودکفا شدیم. دیگر نیاز نداشتیم از کشور همسایه شمالی گاز بخریم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی