واکنش زنگنه به جلیلی درباره کرسنت/ چرا حرف‌های خلاف را دوباره تکرار می‌کنید؟

کدخبر: ۶۵۷۱۴۶
اقتصادنیوز: وزیر اسبق نفت با تاکید دوباره برای مناظره با سعید جلیلی، به آمارهای ارائه شده از سوی این کاندیدای ریاست‌جمهوری درباره صادرات نفت و میزان تخفیف‌های نفتی و ... پاسخ داد.
واکنش زنگنه به جلیلی درباره کرسنت/ چرا حرف‌های خلاف را دوباره تکرار می‌کنید؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، وزیر اسبق نفت، تاکید کرد: آقای جلیلی شما دوباره اعلام کردید صادرات نفت پس از تحریم به دویست هزار بشکه رسیده است. چرا این خلاف را دوباره تکرار می کنید؟ من که قبلا برای شما توضیح داده بودم و گفتم که مستند صحبت می‌کنم .

او گفت: شما بر مبنای یک سری چیزهایی که نمی‌گویید سندتان چیست صحبت می‌کنید. من گفتم که وزیر نفت موظف است هر ماهه آمار تولید و صادرات نفت را برای مقام معظم رهبری و برای سران سه قوه و و مراجع اقتصادی دیگه و مراجع در مجلس بفرستد و ما نیز هر ماهه من این کار را می‌کردیم؛ این گزارش ها موجود است و امضای من هم زیر آن هست. بر مبنای این گزارش ها در اسفند سال 1399 نزدیک دو میلیون و 629 هزار بشکه نفت خام و 814 هزار بشکه میعانات گازی تولید کردیم.

او درباره‌ی آمار صادرات گفت: در این مقطع زمانی صادرات ما 989 هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی بوده است. به عبارتی 871 هزار بشکه نفت خام و 118 هزار بشکه میعانات گازی صادر شد که به این رقم باید صادرات 600 هزار بشکه فرآورده‌های نفتی نیز افزوده شود.

وی گفت: به این ترتیب در اسفند 1399 برابر با 1.6 میلیون بشکه صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی داشتیم.

ا با طرح این پرسش که شما این دویست هزار بشکه را از کجا می‌آوردید که مکرر تکرار می‌کنید؟ گفت: سندتان چیست؟این اعداد را کسی نمی تواند رد کند . این ها مستند به گزارش شرکت نفت است .

وزیر اسبق نفت افزود: می‌گویند ما در حد 3.3 میلیون تا 3.4 میلیون بشکه نفت خام تولید می کنیم .زمانی که برجام اجرایی شد ظرف کمتر از چهارماه توانستیم تولید نفت ایران را به 3.9 میلیون بشکه برسانیم. الان از نظر مقدار کمی تولید شما با تحریمی مواجه نیستید. شما به دلیل مشکلات داخلی نمی توانید تولید نفت را بالا ببرید و این اشکال بزرگی است که وجود دارد و باید رفع شود. اطلاعاتی که دوستان شما می‌دهند غلط است . همان طور که به شما گفتند ما در دوره برجام بیشتر از الان تخفیف می‌دادیم و شما اعلام دید الان تخفیف نمی‌دهیم. این حرف خلاف است. ما رد دوره‌ی اجرای برجام و زمانی که تحریم نبودیم حتی یک سنت تخفیف نمی‌دادیم . دوستان‌تان را عوض کنید که به شما گزارش خلاف می‌دهند.

او تاکید کرد: ضمنا برادر سعید مناظره درباره کرسنت را فراموش نکنید. من پای کار هستم و حرف هم زیاد دارم .

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی