وعده‌های ترامپ درباره جنگ اوکراین واکنش کرملین را برانگیخت

کدخبر: ۶۵۷۱۵۸
اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین از اظهارنظر درباره وعده‌های دونالد ترامپ درباره پایان سریع بحران اوکراین در صورت انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده خودداری کرد.
وعده‌های ترامپ درباره جنگ اوکراین واکنش کرملین را برانگیخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،‌ دیمیتری پسکوف روز سه‌شنبه در نشستی خبری افزود: بدون دانستن جزئیات (سازوکار مورد نظر ترامپ)، نمی توانیم در مورد آن اظهار نظر کنیم.
وی در عین حال یادآور شد که این اولین اظهارات ترامپ در این مورد نیست و او قبلاً نیز در همین زمینه صحبت کرده است.

خبر مرتبط
کرملین: روسیه نسبت به هرگونه مذاکره آماده است

اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین گفت: رئیس‌جمهور پوتین بارها گفته که روسیه نسبت به هرگونه مذاکره آماده است تا به اهدافی که تعیین کرده‌ایم، دست یابیم.

ترامپ بارها اعلام کرده است که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا، قصد دارد به یک راه حل سریع برای درگیری اوکراین دست یابد. ترامپ در مناظره پیش از انتخابات با جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در ۲۷ ژوئن (هفتم تیرماه ۱۴۰۳) وعده داد که در صورت انتخاب مجدد، می‌تواند حتی قبل از اینکه رسماً در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۵ (اول بهمن ۱۴۰۳) ریاست‌جمهوری را تحویل بگیرد، به این مناقشه پایان دهد.

سخنگوی کرملین دوم بهمن‌ماه ۱۴۰۲ نیز در واکنش به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای حل سریع و ۲۴ ساعته درگیری ها در مناقشه اوکراین گفته بود: نمی‌دانیم که چگونه می‌توان این وعده انتخاباتی را محقق کرد.
پسکوف افزوده بود: ما هیچ درک درستی از این که تحقق این وعده ترامپ چگونه می‌تواند امکان‌پذیر باشد نداریم.
وی درباره تعامل احتمالی دیپلمات‌های روسی با ترامپ در این زمینه خاطرنشان کرد: «هیچ تماسی در این زمینه وجود نداشته است.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی