روسیه به طالبان روی خوش نشان می‌دهد؟ / مسکو بررسی لغو تحریم‌ها را آغاز کرد

کدخبر: ۶۵۷۱۶۰
اقتصادنیوز: نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد گفت که مسکو در حال بررسی لغو تحریم‌های این کشور علیه طالبان است.
روسیه به طالبان روی خوش نشان می‌دهد؟ / مسکو بررسی لغو تحریم‌ها را آغاز کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، واسیلی نبنزیا که در شورای امنیت سازمان ملل متحد، سخن می‌گفت، اظهار داشت: مسکو در حال بررسی لغو تحریم‌های خود علیه حکومت سرپرست طالبان در افغانستان است.

خبر مرتبط
باج غرب به طالبان؟/ چگونه آمریکا افغانستان را قربانی کرد؟

اقتصادنیوز:دوحه بار دیگر میزبان رهبران طالبان بود؛ گروهی که تلاش دارند تا با توسل به اهرم های مختلف به انزوای بین المللی شان پایان دهند. با این حال منتقدان می گویند که سازمان ملل در حالی زمینه را برای برگزاری چنین نشستی هموار کرد که حقوق زنان و اقلیت ها در دستور کار نشست دوحه قرار دارد. از همین رو این نشست نمایشی است.

نبنزیا افزود: در مورد این‌که ما در مورد حذف طالبان از فهرست تحریم‌های روسیه در کجا قرار داریم، نمی‌توانم پاسخ قطعی به شما بدهم.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانس‌پرس، نماینده دایم روسیه در سازمان ملل‌متحد، طالبان را «حاکمان» کنونی افغانستان خوانده است.

پیشتر هیأت نمایندگان افغانستان در نشست سوم دوحه گفته بود که در مورد تحریم‌های اعمال‌شده کشورها بر افغانستان با جامعه جهانی گفت‌وگو خواهد کرد.

پیش از این ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان گفته بود که پیشنهاد حذف طالبان از فهرست «گروه‌های ممنوعه» مسکو به ولادیمیر پوتین، رییس جمهور این کشور ارائه شده است و ماه گذشته خورشیدی، پوتین در نشستی در تاشکند پایتخت ازبکستان، ایجاد روابط با حکومت سرپرست طالبان را ضروری خوانده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی